Vodafone SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notu Admin 48.899 views

Bankacılık işlemlerinin cebimize kadar ulaştığı teknolojik bir zamanda yaşıyoruz. Bankalara ait tüm işlemleri rahatlıklar birkaç dakika da halledebilmekteyiz. Peki bankacılık işlemleri yapılırken en dikkat edilen hususun ne olduğunun farkında mıyız? Bankalar artık sizinle çalışmak için kredi notu sorgulama sistemini kullanmakta. Kredi notunuz ne kadar yüksek ise o kadar fazla tutarda kredi kullanma imkanına sahip olmaktasınız. Kredi notunuz ise bu zamana kadar olan kredi kartı kullanımınız, kredi ödemeleriniz, bulunan hesap ve borçlarınızın durumunun farklı oranlarda hesaplanarak ortaya çıkmış bir sonucudur. Yaptığınız her finansal işlem kredi notunuza yansımaktadır ve bankalar bu kredi notunu sizin finansal notunuz olarak kabul etmektedir.

Vodafone Kredi Notu Sorgulama

Vodafone ve Kredi Kayıt Bürosu işbirliğine dayanan bir sms sistemi oluşturmuştur. Vodafone kredi notu öğrenme sorgulama sistemi sayesinde çok hızlı bir şekilde kredi notunuza ulaşabilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenmeniz için mesaj kısmından TC kimlik numaranızı yazmalı ardından bir boşluk bırakarak doğum yılınızı girmelisiniz. Mesajı 1122’ye göndermenizin hemen ardından birkaç dakika içerisinde kredi notunuz cebinize gelecektir. Örnek vermek gerekirse “11111111111 1968” şeklinde bir mesaj yazıp 1122 numarasına sms göndereceksiniz. Sms ile kredi notu öğrenmenin bedeli 9 TL’dir.

Kredi notları 0 ve 1900 arasında değişir. 1300 puanın üzerinde bir kredi notunuz var ise rahatça bankacılık işlemleri yapabilirsiniz demektir. 1000 puanın altında bir puanınız var ise daha sonra yapacağınız kredi kullanımları için kredi notunuzu şimdiden yükseltmeye çalışmanız gerekmektedir. Sitemizde pek çok yazıda kredi notu yükseltme teknikleri ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz. Arama kutusunu kullanarak ilgili yazılara ulaşma imkanınız vardır. Vodafone kredi notu sorgulama işleminden sonra puanınız düşük ise anlattığımız yolları kullanarak istenilen seviyelere çıkmanız mümkün olacaktır.


Bankalarla yapacağınız işlemlerden önce kredi notu sorgulama işlemini yaparsanız bankada karşılaşabileceğiniz zaman kaybı ve uğraşlardan kurtulmuş olursunuz. Ayrıca şunu da belirtmekte fayda görüyorum. Yapacağınız kredi başvurusunun red olması durumunda kredi notunuza olumsuz olarak yansıyacaktır. Büyük emekler harcayıp yükselttiğiniz kredi puanınız yapacağınız bir kredinin ret olmasıyla düşüş yaşayabilir. Bu sebeple ister sms ile isterse de diğer yollarla muhakkak kredi notunuzu öğrenip sonra başvuru yapmanızı tavsiye ediyoruz. Burada anlattığımız bilgiler ışığında normalde Vodafone ile kredi notu sorgulama işlemi yapabilmeniz gerekiyor. Eğer bir sorun yaşarsanız müşteri temsilcisi ile görüşerek problemin kaynağı hakkında net ir bilgi sahibi olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Turkcell SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Vodafone SMS ile Kredi Notu Öğrenme” üzerine 9 yorum

 1. Murat BURÇ dedi ki:

  Sms gonderecegimiz numara 1122 degil 1112 dir. Lutfen bu hatayi duzeltin saygideger yonetici!

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   Merhaba,

   Sizin yanlışınız var Murat bey, Vodafone veya diğer GSM operatörleriyle kredi notu sorgulamak için 1122’ye sms göndermeniz gerekiyor.

   Saygılar..

 2. Engin dedi ki:

  Gönderemiyorum mesaj gitmiyor 1122 ye yardımcı olur musunuz

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   Merhaba Engin Bey,

   Anlık bir sorun olabilir yada hattınızda yeterli bakiye bulunmuyor olabilir. Bu işlem için GSM operatörleri 9 TL ücret kesmektedir. Eğer sabir bir paket kullanıyorsanız bu sebeple çekim yapılamıyordur ve kredi notunuz size gönderilemiyordur.

   Saygılar..

 3. Baki dedi ki:

  Ben faturalı hat kullanıyorum
  Benimde gönderilme başarısız diyor ..

 4. murat akın dedi ki:

  Merhaba, kredi puanı sorgulattığımda aktif olmayan kullanılmayan bir numaraya bilgi gidiyor. Bu konuyla ilgili destek verebilir misiniz?

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   Merhaba Murat Bey,

   Öncelikle şunu belirtmek isterim. Türkiye’de kredi notu hizmeti Findeks sitesi tarafından verilmektedir ve bizim kendileri ile bir bağımız bulunmamaktadır. Yaptığınız sorgu Findeks sisteminde kayıtlı olan bir numaraya gidiyor olabilir. Bankalarda kayıtlı olan cep telefon numaranızı güncel numaranız ile değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Eğer yine aynı sorunu yaşarsanız Findeks sitesi ile iletişime geçerek problemin ne olduğunu öğrenebilirsiniz.
   Saygılar..

 5. Uzeyir dedi ki:

  Merhaba ben 1122 ye mesaj attım hiç bir cevap yok ücrette kesilmedi hattım faturalı.

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   Bir yerde hata yapmışsınızdır, işlemler gerçekleşiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir