Turkcell SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notu Admin 1.534 views

Kredi notunun ne işe yaradığını ve neden önemli olduğunu bilmiyor musunuz? Aslında nakit ve diğer ihtiyaçlarımızı karşıladığımız bankaların en dikkat ettiği husus artık sizin kredi notunuz. Çünkü kredi notunuz sizin finansal güvenilirliğinizi arttıran bir gösterge. Eğer son 5 yılda kredi kartı, banka kartı, kredi kullanma gibi bankacılık işlemleri yaptıysanız muhakkak bir kredi notunuz var demektir. Bankalar artık bu notlar üzerinden işlemlerini gerçekleştirmektedirler. Bu yüzden bankalara gitmeden ve bir sürprizle karşılaşmadan önce kredi notunuzu bilmeniz önemli bir detay haline gelmiştir.

İşte bu yüzden Turkcell kredi notu öğrenme servisini müşterilerine sunmuştur. Telefonunuzla yapacağınız sadece birkaç dakikalık işlem ile herhangi bir bankaya gitmeden yahut zorlanmadan kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenmek için mesaj bölümüne girilerek önce TC kimlik numaranızı yazıp bir boşluk bırakarak doğum yılınızı yazmanız gerekmektedir. Ardından bu mesajı 1122’ye göndermelisiniz. Birkaç dakika içerisinde kredi notunuz uğraşsız bir şekilde cebinize kadar gelecektir. Sms ile kredi notu öğrenme ile bankadaki kredi notu sorgulama sonucunda çıkan kredi notunuz arasında fark yoktur. Kredi notunuz her daim günceldir ve yapacağınız finansal işlemlerle birlikte de güncellenir.


Cebinize gelen bu kredi notu 0 ve 1900 arasında değişmektedir. Bu puanlama sistemi sonunda hangi risk grubuna ait olduğunuzu hızlıca anlayabilirsiniz. 1000 puan üzerinde bir kredi notunuz var ise az risk grubuna dahilsiniz demektir ve bankalarda herhangi bir zorluk yaşamadan istediğiniz tutarlarda kredi çekebilirsiniz. Notunuz 1000 puan altında ise orta risk grubuna dahilsiniz demektir. Bu durum harcamalarınıza ve ödemelerinize daha fazla dikkat etmelisiniz anlamına gelir.

İlginizi Çekebilir:  Findeks Çek Endeksi Nedir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir