Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi Kartı Admin 16.081 views

Bloke teminatlı kredi kartı, kredi kartı borcunu ödeyemeyen, idari ve yasal sürece giren bireylere ve özellikle kurumlara verilen bir kredi kartıdır. Var olan kredi kartı borçlarını taksitlendirip ödemeye başlayan bireysel ve kurumsal banka müşterilerinin aynı zamanda kredi kartı ihtiyaçlarını karşılamak adına bankalar bloke teminatlı kredi kartı vermektedirler. Bloke teminatlı kredi kartı kullanımında bankaların müşterilerinden uygulamasını istediği en büyük kriter bir vadeli hesap açarak o hesaba bir miktar para yatırmaları ve 12 ay boyunca o paraya hiç dokunmamaları kriteridir. Bloke teminatlı kredi kartı veren bankalar müşterilerine 1.000 – 10.000 TL arasında limiti olan kredi kartı sunmaktadırlar.

Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar


Ülkemizde tüm özel kamu ve vakıf bankaları ile birlikte katılım bankaları dahil müşterilerine bloke teminatlı kredi kartı vermektedir. Ancak Türkiye genelinden bloke teminatlı kredi kullanan müşteri sayısı 16600 olup bu sayıda liste başı Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası ve ING banktır. Denizbank ve Şeker Bank’ta ise bloke teminatlı kredi kullanan müşteri sayısı oldukça azdır. Bloke teminatı müşterinin eski yapılandırılmış kredi kartı borcunu bitirip banka kredi notunu hoş görülür yüksek değerlere çıkardığından kalkacaktır. Ayrıca son zamanlarda atılım yapan Kuveyt Türk bloke teminatlı kredi kartı konusunda müşterilerine yardımcı olmaya başladı.

Bloke teminatlı kredi kartı almak istediğinizde bankanın size sunacağı bloke şartını yerine getirdiğinizde kartınız hemen çıkmaktadır. Bu kartın ödemelerini düzenli yaptığınız takdirde bu sizin sicilinize olumlu bir şekilde yansıyacaktır. Belli bir süre sonra bloke tutarının üstünde limitlere ulaşma imkanınızda olabilir. Bununla birlikte nakit blokeli kredi kartı başvurusu yapmadan önce herhangi bir takip yada icralık durumunuz olmadığını incelemelisiniz. Eğer böyle bir durumunuz varsa başvurunuz reddedilecektir.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırabilirim

Senetle kredi kartı veren bankalar


Senetler kredi talebinden bulunan müşteri tip özellikle işletmeye sahip olan kurumsal müşterilerdir. Çeşitli nedenler ile talep ettikleri kredi kartını alamayanlar, istedikleri kredi miktarları alamayan veya vade süresini uzatamayan müşteriler senet karşılığında bankayı ikna edebilmektedirler. Senetle kredi kartı veren bankalar arasında QNB Finansbank, Şeker Bank, Denizbank, ING bank, Halk Bank ve özellikle Ziraat Bankası söylenebilir. Katılım bankaları senetle kredi kartı veren bankalar listesinde görülmektedir.
Teminatlı kredi kartı veren bankalardan kredi kartı çekmek isteyen ve kredi notu düşük olup kredi kartı borçlarını yapılandıran banka müşterilerinin kredi kartı kullanmaları amacıyla uygulanan teminatlı kredi kartı sistemini özel ve kamu bankaları uygulamaktadır. Bu uygulama sık bir yöntem olmayıp bazı müşterilerin yatırım planları kapsamında kurumsal manada uygulanan bir sistem olarak düşünülebilir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar” üzerine 8 yorum

 1. Kerem dedi ki:

  Merhaba benim bugüne kadar hiçbir bankayla bir problemim olmadı. Kredi notum sıfır. Hiç kredi kartı ve kredi kullanmadım. Yalniz gelir belgeleyemiyorum diye kredi kartı alamıyorum. Blokeli kredi kartı alabilir miyim cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler.

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   Evet blokeli veya teminatlı kredi kartı alabilirsiniz. Bankaya istediğiniz kart limiti kadar bir para yatırıp bunu bloke ettirerek kredi kartı alma imkanınız bulunuyor.

 2. hacı dedi ki:

  2016 yılında 4 adet bankaya borcumu ödedim hiçbir bankaya borcum kalmadı. Yalnız Vodafone Evkur gibi icralık (banka hariç) teminatlı kredi kartı alabilir miyim?

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   Merhaba,

   Normalde teminatlı kredi kartı alabilirsiniz. Fakat icra durumunuz sebebiyle kesin bir şey diyemeyeceğim. Kredi kartı almayı düşündüğünüz bankadan çok net bilgi alabilirsiniz.

   Saygılar..

 3. Aysun dedi ki:

  Merhaba sitenizde okudum ben ev hanımıyım blokeli kredi kartı veren tek Kuveyttürk mü acaba? Teb duymuştum birde peki blokeli kart aldınız da teminat verdiniz para ne oluyor acaba ilerde kapattığımızda parayı geri alabilecek miyiz acaba birde teminat 2-3 bin versek yüksek olur mu limit?

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   Merhaba Aysun Hanım,

   Blokeli kredi kartını pek çok banka veriyor. TEB şubelerine giderek şartları nedir öğrenebilirsiniz. Kredi kartınız borçsuz şekilde kapattığınız zaman bloke edilen paranızı geri alabilirsiniz.

   Saygılar..

   1. Aysun dedi ki:

    Daha soramadım bankalara Semih bey bende axess kredi kartı kullanıyorum düzenli ödüyorum 3 senedir limiti 300tl hiç yükselmediği için blokeli almak istiyorum alınca da axess kapatacağım.

 4. Aykut dedi ki:

  Merhaba benim iki tane teminatlı kredi kartım var küveyt türk ziraat bankası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir