Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

Kredi Başvurusu Admin 4.317 views

Bankalar müşterilerine kredi çekme imkanı sunarken bazı kriterlere bakmaktadırlar. Bunların arasında banka kredi veya sicil notu son derece önemlidir. Ancak bankaların değerlendirdikleri bir diğer konu ise banka müşterilerinin sigortalarının olup olmadığı konusudur. Bankalar sigortasız banka müşterilerine kredi vermemektedirler.

Sigortasız Kredi Nasıl Çekilir

Sigortasız kredi çekilmesi mümkün değildir. İster özel bankalar olsun ister devlet veya katılım bankaları sigortası olmayan banka müşterilerine banka kredisi vermemektedirler. İhtiyaç konut, taşıt veya başka bir isim altında da olsa yapacağınız tüm kredi başvuruları sigortanızın olmadığı durumlarda olumsuz sonuçlanmakta ve bankalar tarafından ret olarak değerlendirilmektedir.

Sigortasız İşçiye Kredi Veren Bankalar

Sigortasız işçiye kredi veren bir banka söz konusu değildir. Bankalar müşterilerine kredi talepleri sonrasında sigorta durumlarına bakarak eğer sigortaları yok ise en az 6 aylık bir sigorta ile gelmelerini istemektedirler. Bu açıdan sigortasız çalışmak her mana da bireylerin bir tıkanma ve yol alamamam gibi sorunları beraberinde getirmektedir.

Gelir Belgesiz Çalışana Kredi

Ülkemizde çıkarılan kanunlar ile birlikte her çalışan bireyin bir sigortasının olması gereklidir. Sigortasız adam çalıştırmak ciddi bir suçtur. Bununla birlikte maaşlarında bireylere elden değil banka hesaplarına havale veya eft yöntemi ile yatırılması zorunludur. Bu açıdan çalışan her bireyin bir gelir belgesinin olması zorunludur. Bireyler bankalara kredi başvuruları yaptıklarında bankalar onlara eğer maaş aldığı bir banka değilse gelir belgesi ve gelir beyanı istemektedirler. Bu gelir belgesinin olmadığı durumlarda bankalardan kredi çekmek mümkün değildir. Bireyler bir yerde maaşlı ve sigortalı olarak çalışıyor da olsa mutlaka gelirleri beyan edecek bir gelir belgesinin tedarik ve temin etmelidirler. Bir ipotek taşınmazının olması veya bir kamu personelinin sizlere kefil olması asla bir şey değiştirmeyecektir. Ne olursa olsun sigortası olmayan bir kişinin gelir belgesi de yok ise bir bankadan kredi çekmesi oldukça zor ve neredeyse imkansız bir durumdur. Bu açıdan bunu zorlamak yerine sigortalı bir işte en az 6 ay çalışmak ve bir gelir belgesine sahip olmak gerekecektir.

İlginizi Çekebilir:  Kefilsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir