PTT Hesap Bakiyesi Öğrenme ve Sorgulama

Bankacılık İşlemleri Admin 6.337 views

Bugün sizlerle birlikte PTT hesap bakiye sorgulama işlemi nasıl yapılır ve diğer detayları inceleyeceğiz. Pek çoğumuz hala PTT’yi eskisi gibi sadece mektup yollamaya yarayan bir kurum olarak görsek de aslında o artık büyük bir bankadır ve nerede ise tüm bankacılık hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır. PTT için artık bir bankadır diyebiliriz ve gelin şimdi bu bankanın hizmetleri ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtlarına geçelim.

PTT Hesap Bakiyesi Sorgulaması Nasıl Yapılır?

PTT hesap bakiye öğrenme işlemini yapabileceğiniz birden çok yol vardır. Bunların ilki herhangi bir PTT şubesine giderek gişeden randevu alabilir ve oradan öğrenebilirsiniz. Bunun dışında bir PTTMatik adı verilen PTT ATM’sinden de hesap bakiyesi görüntüleme menüsünden sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun dışında PTT web sitesine girerek online işlemler menüsüne hesap bilgileriniz ile giriş yapabilir ve PTT bakiyesi ve bunun dışındaki diğer bankacılık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.


Burada bir de kısa bilgi verelim. PTT müşterilerinin bir avantajı vardır o da normal bankalarda kimi zaman çok uzun süreler sıra bekleniyor. Fakat PTT şubeleri bu bakımdan sizi üzmeyecektir. Çok kısa sürede sıra gelmektedir hatta kimi şubelerde hiç sıra yoktur ve direk işleminizi yapabilirsiniz.

Telefon İle PTT Hesap Bakiyesi Öğrenmek

PTT kart hesap bakiyesi inceleme işlemi için kullanabileceksiniz bir diğer yol ise telefondur. 444 1 788 PTT kart müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Şu anda güncel olarak bu numarayı aradığınızda ilk önce 1 ve ardından 2 numarayı tıklayarak ilgili hizmet menüsüne ulaşabilirsiniz. Sizin bu yazıyı okuduğunuz tarihte bu bilgi değişmiş olabilir. Bu sebeple sesli menüyü takip ederek hesap bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bunun dışında eğer işitme engelli bir PTT kullanıcısı iseniz 0850 222 1 788 numaralı hat ile görüntülü görüşme yapabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar

Bunun dışında cep telefonunuz yada tabletinizi kullanarak kuracağınız PTT uygulaması ile de PTT hesap bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

PTT Hesap Bakiye Bilgileri

Sorgulama ve öğrenme bilgileri dışında en çok merak edilen konu ise PTT kart limit durumudur. PTT kart bir bankamatik kartıdır ve ilk kullanım için aldığınızda bir avans limiti bulunmamaktadır. Eğer siz nakit avans da kullanmak isterseniz PTT şubelerine gidip başvuru yapmanız gerekmektedir. Burada finansal durumunuz incelendikten sonra size bir avans limiti belirlenebilir. Özellikle engelli (2022 kapsamında sosyal yardım alanlar da dahil) arkadaşlarımız bu soruyu bizlere yöneltiyor. Aldığınız maaşla orantılı bir şekilde başvuru yaptığınız takdirde size bir limit belirliyorlar. Tabi bu limit maaş veya diğer finansal durumlarınızla orantılı olacaktır.


PTT Hesap Bakiye Bilgileri

PTT Sosyal Kart Nedir?

Ayrıca PTT sosyal kart ile ilgili kısa videoyu izleyerek bu konu hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • PTT adıma yatan para sorgulama
  • PTT kart başvurusu
  • PTT havale sorgulama
  • PTT hesabıma para yatmış mı
  • PTT TC ile para sorgulama
  • PTT adıma yatan para sorgulama

Yukarıda verdiğimiz sorular da sizlerden gelen mesajlara göre önemine göre sıralanmıştır. Bu soruların da tümü için ayrı ayrı yanıt verebilirdik fakat yazıyı çok uzatıp sizi sıkmak istemiyorum. Tüm bunlar için PTTMatik, PTT şubeleri, müşteri hizmetleri numaralarını kullanarak ilgili işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Konumuz her ne kadar PTT hesap bakiyesi sorgulama olsa da pek çok farklı merak edilen konuyu da anlatmış olduk. Tam anlatamadığımız bir nokta oldu ise lütfen yorum ekle bölümünden sorularınızı bizlere iletin.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir