PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır?

Kredi Başvurusu Admin 1.758 views

PTT Emeklisi iseniz yani emekli maaşınızı PTT üzerinden çekiyorsanız talebiniz doğrultusunda kredi çekebilirsiniz. Kredi çekme işlemi ve süresi diğer kredi türlerine göre daha hızlı ve kolaydır. Sizde PTT emekli kredisi çekebilirsiniz tabi bunun için şu şartlar gerekiyor; Emekli olup, maaşınızı PTT’den çekiyor olmanız.

PTT Emekli Kredisi Başvurusu

Emekli oldunuz ve ihtiyacınız gidermek için kredi çekmek istiyorsunuz. Maaşınızı PTT’den alıyorsanız başka her herhangi bir bankaya uğramadan PTT üzerinden bu kredi ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Başvuru yapmak için her hangi bir PTT şubesine gidip ‘’ Emekli Kredisi’’ çekmek istiyorum demeniz yeterli olacaktır. Görevli sizden kimlik ve maaş kartınızı isteyecek, bilgisayardan tüm bilgilerinize ulaşıp kredi limitinizi söylemektir. PTT bu durumda sadece aracılık yapmakta, asıl krediyi veren diğer bankalardır. Siz diğer bankalarla muhatap olmadan PTT üzerinden kredinizi çekmiş olacaksınız. Görevliye çekmek istediğinizi tutarı bildirdikten sonra birkaç dakika içerisinde size dönüş yapacaktır. Eğer ki daha önceden borcunuz yoksa kredi notunuz yüksekse ve maaşınız tatmin edecek düzeydeyse istediğiniz tutarda kredi çıkacaktır. Onayladığınız dakika paranız isterseniz elden isterseniz de banka hesabınıza yatırılır. Bu kadar basit bir işlem. Ödemeleriniz yani kredi taksiti ödemelerinizde otomatik ödeme sistemi yani maaşınızdan kesilecektir. Bu durumda sizin yatırmakla uğraşmanıza gerek kalmıyor.

PTT Emekli Kredisi Şartları

Emekli olmanız gerekmekte ve emekli maaşınızı PTT üzerinden çekiyor olmalısınız. Daha önceden kredi çektiyseniz ödemeleriniz tamamlanmalı ve borcunuz bulunmamalı. Daha önceden taksitleri düzensiz ödeme yaptıysanız hatta sürekli aksattıysanız sonuç olumsuz olacaktır, tabi olumlu olma şansı da bulunmakta.

PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır

PTT emekli kredisi almak için en yakın PTT şubesine giderek, kredi almak istediğinizi belirtiniz. Dakikalar sürecek bu işlem sonucunda kredi tutarı hesabınıza aynı dakika içerisinde havale edilir. Eğer ki elden almak istiyorsanız bunu görevliye bildirebilirsiniz. Diğer banka kredilerine göre çok hızlı gerçekleşen bu kredi işlemi emeklilerin tercih etmesinin nedenlerinden biridir. Sizde emek olup, maaşınızı PTT üzerinden alıyorsanız kredi çekmek istediğiniz de PTT emekli kredisini deneyebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir