Öğrenciyim Nasıl İhtiyaç Kredisi Kullanabilirim?

Kredi Başvurusu Admin 1.363 views

Öğrenciler eğitimleri, gezi programları ya da günlük birçok ihtiyaçları adına kredi kullanmak istemektedir. Fakat öğrencilerin birçoğunun henüz kredi puanı bile oluşmamıştır. Çoğu öğrenci çalışırken, çoğu öğrenci de ailesi tarafından geçimlerini sağlamaktadır. Öyle ise öğrenciler kredi çekebilir mi sorusuna karşılık son zamanlarda öğrencilerin kullanması için farklı ürünler tasarlanmıştır.

Bunların başında kredi kartı, emeklilik planları ve öğrenci ihtiyaç kredisi ile birlikte kredi kartı da veren paketler oluşturulmuştur. İhtiyaç kredisi kullanmak için öğrenciler gelir beyanında bulunamazlar, bu durumda bankalar öğrencilere göre kredi ve kredi kartı tasarıları ile karşımıza çıkmaktadır. Öyle ise öğrencilere kredi veren bankalar bazı şartları sağlamanızı beklemektedir. Hepimizin de bildiği gibi 18 yaşında olma kuralı kredi kullanmak için de geçerlidir. Ancak sadece 18 yaşında olmak kredi kullanmanıza yetmeyecektir. Aynı zamanda eğer okurken çalışıyorsanız beyan edebileceğiniz bir geliriniz vardır ve bu durum kredi çekebiliyor olmanızı sağlar.


Ayrıca her üniversite kantininde muhakkak bankalardan gelen yetkilileri görmüşsünüzdür. Öğrenci kredi kartları için isteğiniz doğrultusunda sizin adınıza başvuruda bulunurlar ve kredi kartı ödemeleriniz sayesinde kredi notunuz oluşmaya başlar. Bu kriterleri sağlıyorsanız kredi kullanabilirsiniz. Fakat kredi kullanamıyorsanız yapabileceğiniz ilk durum kredi kartı edinmek ve taksitli avans çekerek yine ihtiyacınızı gidermeye çalışmak olacaktır. Burada ise yüksek bir meblaya ihtiyacınız varsa öğrencilere verilen kredi kartlarının limitleri genelde düşük olduğu için ihtiyacınızı karşılamayabilir.

İlginizi Çekebilir:  Bankalar Nasıl Haciz Yapar?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir