Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi Başvurusu Admin 1.575 views

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında özel ve devlet bankalarının yanı sıra kamu bankaları da yer almaktadır. Özellikle bazı özel bankaların geniş bir perspektifte tuttuğu ve geniş kitlelere ulaştığı kredi kartı verme politikasında öğrencilerde yer almaktadır. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar arasında ilk defa bu işi gerçekleştiren İş Bankasıdır. Öğrenciler için 500 TL limitli İş’ te Üniversiteli adlı kredi kartı ile büyük bir olayın baş mimarı olmuştur. Öğrenciye kredi kartı veren bankalar genellikle kart aidatı almasa da bazı bankaların 20 – 38 TL arasında değişen yıllık kart ücretini öğrencilere yansıttıklarını söyleyebiliriz.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Öğrenciye kredi kartı veren diğer bankalar arasında ÜniversiTEB ile TEB bankasıdır. Kart limiti ise genellikle 300 – 400 TL arasında değişmektedir.  Ziraat Bankası ise 5 yıl Kart aidatı olmadan öğrenciler için Ziraat Genç kredi kartını sunmaktadır. Burada lisans için 500 ve üniversite için 800 TL kredi kartı limiti bulunmaktadır. Akbank Axess Exi 26 ile yıllık 20 TL kart ücreti ile beraber öğrenciler için 500 TL limitli banka kredi kart kullandırma imkanı vermektedir.


Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar Nelerdir?

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar HSBC Advantage Campus kartı bulunmaktadır. Yıllık kart aidatı 38 TL olup 1000 TL ye kadar kredi kartı limiti bulunmaktadır. Vakıfbank Like kredi kartı ile Yapı kredi Bankası Kredi play ile QNB Finans Bankası ise Cardfinasn Go ile öğrencilere kredi kartı kullanma imkanını sunmaktadır.

Öğrenciye Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrenciye kredi kartı başvurusu işlemlerini bankaların internet bankacılığından telefon bankacılığından ve dilerseniz herhangi bir banka şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle başvuru sonrası istenen belgeler; TC kimlik belgesi, öğrenci belgesi, varsa sigorta kaydı bulunmaktadır. İstenen belgeler teslim edildikten sonra genellikle üniversite 1,2 ve 3. Sınıflar için kredi kartı kolayca çıkmaktadır. Öğrenciye kredi kartı başvurusu hangi şekilde olursa olsun ıslak imzaların atması ve kredi kartı başvurusunu tamamlaması için banka şubesinden birisine uğraması gereklidir.

İlginizi Çekebilir:  Araba Kredisi Veren Bankalar 2016

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir