Ödenemeyen Kredi Ve Kartı Borçlarına Taksit

Bankacılık İşlemleri Admin 1.588 views

Daha önceki yıllarda çekilen fakat bir türlü kapatılamayan kredilerin ve kredi kartlarının biriken borçları için, taksit uygulattırarak borçların yeniden yapılandırılması mümkündür. Böylece ödenemeyen borçların ödenmesi için değişik yöntemler denenmiş olacaktır. Ödenemeyen kredi ve kartı borçlarına taksit uygulanabilmesi için, çok fazla evrak gerekmez. Sadece kullanılan kredi kartının alınarak, ilgili bankaya başvurulması yeterli olacaktır.

Peki, Ödenemeyen Kredi Kartı Borçları Ne Olur?

Kredi kartı borçları her ay düzenli olarak yatırılmalıdır. En azından asgari tutarını yatıramayan kişiler için, oldukça fazla faiz uygulanır. Üst üste 3-4 ay kredi kartı borçlarını yatırmayan kişinin, ilk olarak kartlarına el konulur. Yani kişi bu aşamadan sonra kredi kartını kullanmayacaktır. ‘’Ödenmeyen kredi kartı borçları ne olur’’ diye arama yapmak ve değişik bankaların kredi kartı borçlarını kapatmak için sunduğu seçenekleri kıyaslamak faydalı olur.

Ödenmeyen Kredi Kartı Borcu Cezası

Kredi kartları düzenli ödenmediğinde, ilk olarak aşırı miktarda faiz uygulanır. Uygulanan bu faiz ise kart borçlarının ödenmesini imkansız hale getirir. Üst üste birkaç ay ödenmeyen kart borçlarında, kredi kartının banka tarafından iptal edilmesi mümkündür. Ödenmeyen kredi kartı borcu cezası, olarak tüm bankacılık işlemleri aksayacak ve elinde nakit para olmayanların, harcama yapması imkansız hale gelecektir.

Ödenemeyen Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme

Uzun süre ödenmeyen kredi kartı borçları için, çeşitli bankalar tarafından taksitlendirme uygulanır. Ödenmeyen kredi kartı borcu taksitlendirme sırasında, kullanılacak olan kredi kartının limiti, yeniden yapılandırma vade farkını, karşılayabilecek oranda olmalıdır. Tüm kredi kartları borç sebebi ile kapatılan şahıslar yeniden yapılandırmadan faydalanamaz.

Banka Borcu Ödenemezse Ne Olur?

Banka borcu ödenmezse, ilk olarak kullanılan kredi kartları kapatılır. Ardından kişi ödemek için bir girişimde bulunmazsa, kredi borcu, avukatlara yansır ve haciz işlemleri başlar. Alacaklı olan bankanın, kişinin elindeki taşınır veya taşınmaz tüm mallara el koyma yetkisi vardır.

İlginizi Çekebilir:  Bloke Teminatlı Kredi Kartı Veren Bankalar

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir