Kredi Notunda Ekside Yada Sıfırda Olmak Ne Demek?

Kredi İşlemleri Admin 1.428 views

Bankadan kredi çekmeden önce yapmanız gereken kredi notu sorgulama işleminde kimi insanlar büyük bir şok yaşıyorlar. Alacakları meblağ düşük bile olsa bankaların kredi başvurularını değerlendirmeden önce yaptığı kredi puanı sorgulama işlemi başvuru sonucunuzu doğrudan etkileyen bir faktördür.

Findeks sitesinde yapacağınız kredi notu sorgulama işlemi sonucunda kredi notunuzun ekside olması yada sıfır görünmesi ihtimal dahilindedir. Geçmiş dönemlerde bankalarla olan işlemlerinizde olumsuz durumlar yaşamış olabilirsiniz. Böyle bir durumda kredi notunuzun ekside yada sıfır olması beklenmeyen bir durum değildir.


Eğer kredi notunuz eksideyse yada sıfırsa maalesef hiç bir bankadan kredi çekmeniz mümkün değildir. Eğer kredi notunuz sıfır yada eksilerdeyse kredi çekmeniz için yapabileceğiniz bir kaç şey vardır. Bunların ilki ve en önemlisi bir taşınmazınız varsa onu ipotek göstermektir. İpotek ile kredi çekme ihtimaliniz kredi puanınız sıfır yada eksi olsa bile mümkündür.

Bir diğer yapabileceğiniz şey ise çok sağlam bir kefil bularak kredi başvurusu yapmanızdır. İpotekli krediye nazaran daha düşük bir ihtimal olsa da kefilli kredi çekebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Risk Sorgulama Nasıl Yapılır?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir