Kredi Notum Sıfır Nasıl Konut Kredisi Kullanabilirim?

Kredi Başvurusu Admin 1.393 views

Kredi notu; kullandığınız kredi ya da kredi kartı gibi banka ürünlerini kullanmanıza göre şekillenir. Buna karşın eğer bankaya bağlı herhangi bir ürün kullanmadıysanız kredi notunuz sıfır olacaktır. Birçok kişinin maaşı yüksek olmasına ve bankaya karşı bir borcunun olmamasına rağmen kredi notum 0 nasıl kredi çekebilirim diye soruyor. Bu aşamada ise yapmanız gereken şey kendinize kredi notu oluşturmaktır.

Kredi notu KKB yani Kredi Kayıt Bürosu tarafından hesaplanır. Hesaplama yapılırken işlem yaptığınız tüm bankalardaki ödeme performansınız incelikle incelenir ve kredi puanı oluşturulur. Bu yüzden kredi notu oluşturmak adına öncelikle kendinize kredi kartı çıkarttırabilirsiniz. Kredi kartınız ile yaptığınız işlemler ve ödemeler neticesinde size ait bir kredi notu ortaya çıkacaktır. Daha öncesinde kredi kartı veya kredi  kullandıysanız ve kredi puanınız düşük ise kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar size yardımcı olabilir. Bu aşamada bankaların hangi durumlarda kredi verdiğine ayrıntılı bir şekilde bakmanız gerekir. Son zamanlarda ise insanlara kolaylık sağlayacak bir uygulama mevcut.


Bu uygulama sayesinde kredi notumu nasıl öğrenirim diyen kişiler çalıştıkları bankaların cep şubelerini kullanarak kolay bir şekilde KKB tarafından hazırlanan bu uygulamayı kullanabilir ve bu şekilde işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kredi notunuzu sıfırdan yükselttiğinizde ya da kullandığınız ürünlerin ödeme planlarına uyum sağladığınızda banka tarafından güvenilir bir profil çizmiş olacaksınız ve konut kredisi kullanmak adına yaşadığınız sorunlar ortadan kalkmış olacak.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Borcumu Ödeyemiyorum, Ne Yapmalıyım?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir