Kredi Notum Ne Zaman Güncellenir

Kredi Notu Admin 3.536 views

Kredi notu bankaların müşterilerin yaptığı tüm bankacılık işlemleri sonucu meydana gelen bir değerdir. Banka kredi notu sadece bir bankanın değil bir kişinin farklı farklı bankalar işe yaptığı toplam bankacılık işlemleri sonrasında meydana gelen bir değerdir. Banka kredi notu sabit değildir. Sürekli değişen düşen veya artan grafikler ile bireylerin zamanla yapmış olduğu bankacılık işlemleri ile değişiklikler göstermektedir. Merkez bankası ve kredi kayıt bürosu tarafından kayıt altına alınan banka kedi notu her ayın 9. Günü verilere göre güncellenmektedir.

Kredi Notum Ne Zaman Düzelir?

Banka kredi notunuz her ayın 9. Günü güncellendiği için onun öncesinde yapmış olduğunuz her bankacılık işlemine göre artmakta veya azalmaktadır. Bu kredi kartı işlemleri ve borç ödeme, kredi borçları ödeme gibi bankaya olan tüm borçlarınızı ve masraflarınızın ödemesi ile alakalıdır. İyi bir banka kredi notuna sahip olmam istiyorsanız mutlaka düzenli ödemekle yapmalısınız. Böylelikle banka kredi notunuz bir ayda 30 – 130 puan arasında artacaktır. Ancak örneğin kredi borcu kapatma kredi kartı borcu kapatma gibi ani refleks ile yaılan borç ödeme işlemlerinde banka kredi notumuz 1 sonraki ayda en az 200 puan attığını görebileceksiniz. Ayrıca aksayan kredi ve kredi kartı borçları ise notunuzu düşürecektir.


Findeks Notu Ne Zaman Güncellenir

Kredi kayıt bürosu tarafından tutulan Findeks sisteminde banka kredi notu her ayın 9 un da güncellenmekte ve sorgulama sonrasında Findeks sayfanıza güncel olarak yansımaktadır. 7,5 TL olan sorgulama işlemini ayın 10. Günleri yapmanız kredi notumuzda meydana gelen değişiklikleri de görmenizi sağlayacaktır.

Findeks Notu Güncelleme

Findeks kredi notu güncellemek her ay mümkündür ancak burada asıl olan bankalara olan borçlarınızı taksitlerimizi kredilerinizi ve mevduat faizlerinizi ödemeli, geciktirmemeli ve düzenli bir ödeme sistemine sahip olmalısınız. Bu şekilde güncellenen iyi bir Findeks kredi puanına sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Notu Nedir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir