Kredi Notu Öğrenmek Ücretli mi?

Kredi Notu Admin 1.966 views

Bankalara yapacağınız kredi başvurularının olumlu sonuçlanması için en önemli kriter kredi notudur. Kredi notunuzu önceden bilirseniz yapacağınız kredi başvurusunun sonucunu da aslında biliyor olursunuz. Bankaların kredi işlemleri esnasında sizden istedikleri evraklar aslında işin sadece kırtasiye boyutudur. Bu evraklar eksik olursa krediniz reddedilmez sadece evrakların tamamlanması istenir. Ama kredi notunuz düşükse veya istediğiniz rakamdaki krediyi almanıza yeterli değilse kredi onayınız gerçekleşmez ve red cevabı alırsınız.

Eskiden olsa kredi notunu öğrenmek yada bilmek neredeyse imkansız gibi bir şeydi. Fakat artık bir kaç dakika içerisinde kendi kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuzu öğrenmek için Kredi Kayıt Bürosu hizmeti olan Findeks sitesini kullanabilirsiniz. Findeks kredi notu öğrenme ücretli mi diye soracak olursanız 4 TL ücreti vardır. Findeks kredi notu sorgulama işlemi için ilk olarak sitesine girip kayıt olmalı ve ardından kredi kartınızla yada havale ile sisteme para yüklemelisiniz. Ardından 4 TL ücret kesintisi ile bireysel kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.


Findeks kredi notu öğrenme ücreti yukarıda da belirttiğimiz gibi 4 TL’dir. Findeks sitesinden daha farklı kredi notu ve raporu hizmetleri de alabilirsiniz. Findeks kredi notu puanlarının ne anlama geldiği ile ilgili de bir kaç bilgi paylaşıp yazımızı sonlandıralım.

Findeks kredi notları 0 ila 1900 arasında görünmektedir. 0 – 500 arası bir kredi puanına sahipseniz kredi çekme imkanınız neredeyse yok denecek kadar azdır. 500 – 800 arasında bir kredi notuna sahipseniz riskli gruptasınız demektir ve ancak ciddi bir inceleme veya ipotek ile kefil göstererek kredi alabilirsiniz. 800 – 1100 arası bir puanınız varsa kredi alma ihtimaliniz vardır, az da olsa risklisinizdir ama çok yüksek bir rakam istemediğiniz takdirde kredi alabilirsiniz. 1100 – 1400 kredi notuna sahipseniz sorunsuz ve risksiz bir müşterisinizdir ve kredi çekebilirsiniz. 1400 ve üzerinde bir kredi puanına sahipseniz çok rahat bir şekilde kredi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Risk Merkezi Nedir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir