Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notu Admin 1.987 views

Banka kredi notu her bireyin veya kurumun bankacılık işlemleri sonrası meydana gelen logaritmik değerler ve sayılar olup bu sayı bireylerin ve kurumların daha sonra yapacakları banka işlemlerine doğrudan etki yapacaktır. Tüm kamu vakıf ve devlet bankaları banka kredi notu yüksek olan bireylere ve kurumlara daha iyi bankacılık fırsatları sunmaktadır. Bu sebeple bir bankacılık işlemi öncesi kredi notu öğrenme metotlarından biri ile banka kredi notunuzu öğrenerek iyi bir anlaşmayı bankalar ile yapabilirsiniz.

Bireysel Kredi Notu Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bireysel kredi notu öğrenme işlemlerinizi en net şekilde bir banka şubesinden yapabilirsiniz. Sorgulama işlemini doğrudan Merkez Bankası verileri ile yapan bankalar oradan online olarak aldıkları bilgiler ile sizin gerçek bireysel kredi notunuzu sunmaktadırlar. Merkez bankası dışında KKB kredi kayıt bürosu tarafından kurulan bir bilgi sistemi Findeks web sayfasından da sorgulama yapabilirsiniz. % 95 oranında merkez bankası verileri ile aynı değerleri sunan Findeks, bireysel kredi notu öğrenme işlemlerinizi yapmanızı sağlayacak güvenli sistemlerdir.

Kredi Notu Sorgulama İşlemleri


Kredi notu sorgulama işlemlerinizde özellikle Findeks web sayfasında yapacaksanız mutlaka gerçek TC kimlik bilgileriniz ile başvurmalı, sorgulama işlemlerinizi ona göre yapmalısınız. Bankalarda yapılacak kredi notu sorgulama işlemleri de banka kredi puanınıza etki etmeyeceği için dilediğiniz banka şubesinden dilediğiniz zaman sorgulama işlemleri yapabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki her ayın 9′ un da banka kredi notu güncelleneceği için asgari ayda bir sorgulama daha uygundur.

Banka Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama

Banka kredi notu öğrenme ve sorgulama işlemleri artık e-devlet sitesinde de yapılabilmektedir. Kendinize ait e – devlet sitesinden Merkez Bankası hizmetlerine giriş yaparak sorgulama ve öğrenme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Akbank ve Garanti bankası da şubesiz bankacılık hizmetleri olan İnternet bankacılığı üzerinden banka kredi notu sorgulama işlemlerini banka müşterilerine ücretsiz olarak sağlıklı bir şekilde sunmaktadır. Banka kredi notu öğrenme ve sorgulama işlemlerinizi Findeks web sayfasında 7,5 TL fiyat ile yapar iken diğer tüm sorgulama ve öğrenme kanalları bu işlemleri ücretsiz olarak yapmaktadırlar.

İlginizi Çekebilir:  Eşimin Kredi Notu Benim Kredi Notumu Etkiler mi?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir