Kredi Kartımı Nasıl İptal Edebilirim?

Kredi Kartı Admin 1.553 views

Kredi kartını iptal ettirmek için çeşitli yollar bulunmaktadır. Her banka farklı bir metot ile banka kredi kartını kapatma metodu uygulamakta ve bu bankalara arasında farklılık göstermektedir. Örneğin bazı bankalar telefon bankacılığı ile kredi kartı kapatma işlemlerini uygulamakta ve müşterilerinin kredi kartı kapatma isteklerini bir telefon ile hiçbir ön koşul uygulamadan kapatmaktadırlar.

Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Kredi kartı genellikle çalınma veya kaybolma işlemleri nedeni ile iptal edilmesi gerekmektedir. Olası çalınma veya kaybolma durumunda 2. kişilerin eline geçme riski nedeni ile tüm bankalar telefon bankacılığı ile hızla kredi kartını iptal etme yolunu uygulamaktadırlar. Kaybolan yada çalışan veya başka nedenler ile iptal edilmesini istediğiniz kredi kartını kapatmak için ilgili bankanın telefon bankacılığını aradığınızda sizi ilk karşılayacak olan hızlı işlem menüsüne gitmelisiniz. Kredi kartını iptal etme seçeneği ile 1 dakika içerisinde kredi kartınızı iptal edebilirsiniz. Ayrıca bir banka şubesine giderek hızlı işlemleri ile birkaç dakikada kredi kartınızı kapatmanız mümkündür.


Kredi Kartı Kapatma

Kredi kartı iptal ettirmek için öncelikle kredi kartına ait tüm kredi kartı borçları kapanmalıdır. Kredi kartında bulunan 1 kuruş borç dahi kredi kartı kapatmanıza engel teşkil edecektir. Kredi kartını kapatmak için dilerseniz bir banka şubesine giderek kartınızı kapatmak için dilekçe verebilir ve kapatma işleminizi yapabilirsiniz. QNB Finansbank, Ziraat Bankası, İş Bankası, Vakıfbank, ING Bank telefon bankacılığı ile kredi kartını kapatma işlemini yapan bankalardır. Kredi kartını kapatma işlemi sonrası kartınızı kırıp imha ederek çöpe atabilirsiniz.

Kredi Kartı İptal Dilekçesi

Kredi kartı iptal dilekçesi dilerseniz kendi el yazınız ile yazabilir dilerseniz bankalarda bulunan hazır dilekçeleri doldurarak ıslak imza ile iptal etme yoluna gidebilirsiniz. Kredi kartı iptal dilekçesinde mutlaka isim, adres, TC kimlik numarası ve imza bulunmalıdır. Kredi kartı iptal dilekçenize kredi kartı iptal sebebini yazdığınızda işlemleriniz öncelik sırasına göre hızlanacaktır. Ancak günümüzde iptal dilekçesi kullanılmakta telefon bankacılığı ile çözülmektedir. Kredi kartı ile ilgili dilekçe daha çok kredi kartının kapatılması ile alakalıdır.

İlginizi Çekebilir:  CIRRUS Kart Nedir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir