Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırabilirim

Kredi İşlemleri Admin 1.396 views

Kredi kartı borçlarınızı zamanında yatırmazsanız bu size sorun teşkil edebilir bunun için zamanında ödeme yapmalısınız. Bir adet kredi kartınız var ve bu kredi kartını limitine kadar kullandınız diyelim. Ödemeniz gereken zamanda ise ödemediğinizi varsayarsak banka sizinle iletişim kuracak, eğer bunlara cevap verirseniz sizden borcunuzun yatırılmasını talep edecek. Sizi arayan bankanın müşteri desteği sizden ne zaman yatıracağınız hakkında soru soracak ve bir zamana belirleyecek eğer ki o zamana kadar yatırırsanız bir problem olmaz fakat yatırmadığınız durumda bu sizin kredi notunuzun düşmesine neden olacaktır. Eğer ki o  verilen zamanda yatırmadıysanız daha doğrusu yatıracak maddi bir gücünüz yoksa kredi kartı borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız devam edelim.

Kredi Kartımı Nasıl Yapılandırabilirim

Kredi kartınızı yapılandırmak istiyorsanız ve bu konu hakkında bir bilginiz yoksa aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz. İlk olarak ne kadar borcunuz varsa göz önünde bulundurun, bunun yanında geçmiş dönem ve gelecek dönem faizleri ve diğer masraflar. Hangi bankanın kredi kartını kullanıyorsanız o bankanın müşteri hizmetlerini arayarak söylemeniz gereken şey “Kredi kartımı yapılandırmak istiyorum” olsun. Müşteri hizmetleri sizi ilgili kişiye bağlayacaktır. Ardından karşınıza çıkacak müşteri hizmetlerine durumu anlatınız ve kartınızı yapılandırmak istediğinizi söyleyiniz. Ardından müşteri temsilcisi sizden kimlik bilgilerini doğrulamak için bazı bilgiler isteyecek, o sorulara cevap veriniz. Kimlik bilgilerinizi doğruladıktan sonra isterseniz 6 ay isterseniz 12 isterseniz de 24 ay taksitle kredi kartı borcunuzu yapılandırabilirsiniz.





Kredi Kartı Borcumu Nasıl Taksitlendirebilirim

Kredi kartı borcunuzu yapılandırdığınız andan itibaren müşteri temsilcisi sizlere taksit seçeceği sunacaktır. Hangisini kullanmak istiyorsanız müşteri temsilcisine belirterek istediğiniz takside böldürtebilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi kartınızın borcunu hangi bankadan kredi kartı aldıysanız o bankanın müşteri hizmetlerini arayarak yapılandırabilirsiniz. Son derece basit ve hızlı bir şekilde bir sonuca varırsınız. Zannedildiği gibi zor bir iş değildir ve vaktinizi almaz. Sadece müşteri hizmetlerini arayan ‘’ Kredi kartı borcumu yapılandırmak istiyorum’’ diye belirtin. Ardından size sunulacak taksitlerden birini seçerek kredi kartınızı her ay belirlediğiniz tutarda kolayca ödeyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Gelire Endeksli Tarım Kredisinin Özellikleri

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir