Kredi Kartı Borcu Varken Kredi Alınabilir mi?

Kredi İşlemleri Admin 2.440 views

Kredi kartlarının bizlere sunduğu taksit imkanları ve avantajlar kullanım isteğini fazlalaştırmaktadır. Kredi kartı kullanımı arttıkça aynı oranda borçlarda artmaya başlamaktadır. Birçok kişi tek bir kredi kartından ziyade, gereksiz düzeyde kart kullanmaktadır. Kredi kartı üzerinden nakit çekim, taksitli çekim gibi işlemler yapılabildiği için, nakit ihtiyacı duyulduğunda da kredi kartlarına başvurulmaktadır.

Bu yüzden bir kredi kartının borcunu başka bir kredi kartından nakit çekerek kapatmaya çalışan çok kişi bulunmaktadır. Bir zaman sonra ise işin içinden çıkılmaz olduğunda kart borçlarını kapatmak adına kredi çekmek istenir. Bu yüzden kredi kartı borcum varken kredi çekebilir miyim diyen kişilere verilecek cevap oldukça açıktır. Kredi kartı borcu ya da kredi borcu olmayan kalmadı neredeyse. Ancak burada önemli olan konu kredi kartı borcunuzun takibe düşüp düşmediğini öğrenmek. Eğer isminiz kara listeye eklendi ise kredi çekme olanağınız oldukça düşer. İsminiz kara listeye alınmadan yapmanız gereken şey kredi kartı yapılandırma işlemini yapmaktır.


Böylece aylık ödeme yapabileceğiniz tutar hakkında banka ile görüşmüş olursunuz ve isminiz bankalar tarafından takibe alınmadan sicilinizi kurtarmış olursunuz. Eğer kredi kartınız için kredi çekmek istiyorsanız ve borçlarınızı bu şekilde bitirmek istiyorsanız da kredi çekmek yerine kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi yapmak daha mantıklı olacaktır. Böylece yeniden başka bir borç altına girmeden kredi kartı borçlarınızı taksit taksit ödeyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  En Ucuz Kredi Hangi Bankada

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir