Kredi Borçlarımı Birleştirmek İstiyorum

Kredi İşlemleri Admin 1.745 views

Kredi borçları artık insanların kara kara ne yapacağını düşünme durumuna düşürüyor. Bir yandan kredi kartları bir yandan da kredi borçları akıl alınmaz bir şekilde canınızı sıkıyorsa, durumu düzeltmek adına yapabileceğiniz birkaç yöntem söz konusu. Bu yöntemlerden bazıları şu şekilde; borç birleştirme kredisi veya borç kapatma kredisi çekebilmeniz mümkün.

Borç birleştirme kredisi çektiğinizde bankalardaki tüm borçlarınız toplanır ve optimum ödeme tutarı belirlenerek borç transferi yapan bankalar ile görüşülerek bütçenize uygun bir ödeme planı belirlenir. Bu durum sizi oldukça rahatlatır çünkü belki de 5’e 6’ya bölünen borç ödeme durumunuz sadece bir bankaya indirgenmiş olur, aynı zamanda da ödeme tutarları azalmış olur. Tabii ki borçlardan kurtulmanın yolu sadece kredi olanağı değildir.






Aynı zamanda eğer başka bankalara kredi kartı borcunuz var ise kredi kartı borçlarını tek çatı altında birleştirme işlemi yaparak da ödeme yapabilmeniz mümkün. Eğer kredi kart borçlarınızı tek bir kartta birleştirip ödemek istiyorsanız o kartınızın limitinin yeterli olması gerekmektedir. Limit yetersizliği çekiyorsanız ve aynı zamanda da kredi borçlarınız var ise size önerebileceğimiz en iyi yöntem yine tüm borçlarınızı birleştirerek en uygun krediyi çekmek olacaktır. Faiz olarak yüksek bir faizle bile kredi çekseniz yapmanız gereken şey diğer bankaların faiz oranlarını takip etmek olmalıdır. Böylece faizi düşük bir banka bulursanız kredinizi düşük faizli bankaya da taşıyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Bankalar Bana Neden Kredi Vermiyor?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir