KKB Eksi (Negatif) Kredi Notu Kaydı Düzeltme

Kredi Notu Admin 5.058 views

Kredi kayıt bürosu yaptığınız bankacılık işlemlerini aksatma ve düzensiz ödeme sonrası negatif kredi notu vererek sizleri kara listeye almaktadır. Kredi notu kaydı düzeltme işlemi ise ya olası hatada ya 5 yıllık sürenin dolmasında veya ihtimal ki yapılacak bir afta mümkündür. Ayrıca eksi olan kredi notları zamanla yükselerek ancak negatif durumdan kurtarılmaktadır.

Eksi Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Eksi kredi notu düzelmesi için bankacılık işlemlerinde doğru hareket etmek, düzenli işlemler ve borç ödeme sistemini yakalamak lazımdır. Örneğin var olan banka kredi borçlarınızı mutlaka düzenli ödemeli, gecikme yaşanmamalıdır. Yaşanan en ufak gecikme hem banka kredi puanınızın düşmesine sebep olmakta hem de 3 aylık ödememe durumunda idari ve yasal süreçlerin başlamasına neden oluşturmaktadır. Banka kredi kartı borçları da tıpkı kredi borçları gibi düzenli ödenmeli, en kötü ihtimal % 25 asgari tutarı yatırılmalıdır. 3 dönem üst üste ödenmeyen kredi kartı borcu sizleri yasal ve idari takibe sürükleyecektir. İmkan var ise borcun tamamı kredi kartı hesap kesim tarihinden bir gün sonra hesaba yatırılmalıdır. Banka mevduat hesaplarından kaynaklanan tüm faiz borçları bir sonraki dönemin ilk günü mutlaka ödenmelidir. Böylelikle eksi olan banka kredi notu yükselecektir.


Özetle sıralama yapmak gerekirse negatif kredi notunu yükseltmek için aşağıdaki adımları uygulamalısınız. Adımlar önem yada önceliğe göre değil normal bir şekilde sıralanmıştır, bunların tümü için elinizden geleni yapmanızı tavsiye ederiz.

  • Var olan kredi borcu taksitlerinizi tam gününde ödeyin. Eğer imkanınız varsa krediyi tek kalemde kapatın.
  • Kredi kartı borcunuzun asgari tutarını veya durumunuz müsaitse ekstre borcunu tam gününde ödeyin. Maddi imkanınız yerindeyse tüm borcu bir seferde ödeyin.
  • Faturalarınızı bankalardaki hesabınızdan internet üzerinden yada atmlerden ödeyin. Hatta faturalar için otomatik ödeme talimatı verin.
  • Bankada hesap açın ve az da olsa bir para yatırın ve hesapta kalsın.
  • Bankalardaki hesabınızdan eft yada havale yapın. Aynı şekilde size başka kişilere ait hesaplardan eft yada havale yapılmasını sağlayın.
  • Hiç dokunmadan bir köşede duracak kadar paranız varsa bunu bankaya yatırın ve vadeli hesapta tutun.
İlginizi Çekebilir:  Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri Nelerdir?


Kredi notu yükseltme teknikleri arasında özel uygulama söz konusu değildir ancak birkaç önemli şeyi yaparak yükseltme hızını artırabilirsiniz. Örneğin sahip olduğunuz banka kredi borçlarını veya banka kredi kartı borçlarını günü gelmeden taksit süresi dolmadan tek seferde ödeyerek daha hızlı bir yükselişi sağlayabilirsiniz. Eğer bir kredi veya kredi kartınız yok ise çok düşük limitli kredi çekebilir veya kredi kartı alabilir, daha sonra kartı kullanarak ilk ödeme tarihinde hemen ödeyebilir, kredileri ise vadesi dolmadan kapatabilirsiniz. Bu hızlı yükselme için bir sistem ve teknik olarak düşünülebilir.

KKB Negatif Not Düzeltme

KKB negatif not düzeltme işlemlerinizde sahip olduğunuz birbirinden farklı tüm banka borçlarını zamanında ödemelisiniz. Banka fark etmeksizin bankalar ile iyi iletişim kurarak borçlarınızın günü dolmadan ödenmesi KKB negatif not düzeltme için tek başına yeterli olacak bir eylemdir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir