Kefilsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi Başvurusu Admin 1.327 views

Çeşitli ihtiyaçlarınız ve girişim projeleriniz için toplu paraya gereksiniminiz olabilir. Maaşınız ne kadar yüksek olursa olsun yüklü miktarda bir parayı biriktirmeniz yıllar alacaktır. Bu yüzden herhangi bir konuda toplu paraya ihtiyaç duyduğunuzda bankalar ve finans kuruluşları tarafından sağlanan kredi olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Bankalar kredi sağlarken verdikleri kredilerin geri ödeneceğinden emin olmak isterler. Bu yüzden kredi başvurularınızda geri dönüş sağlayabileceğinizi taahhüt etmeniz gerekir. Nitekim ödenmeyen krediler ve kredi başvuruları bankaları ciddi anlamda zor duruma sokmaktadır. Birçok banka bu yüzden kredi sağladıkları müşterilerden kefil ister. Ancak krediniz için kefil olacak kimse yoksa veya çevrenizdeki kişileri böyle bir yükün altına sokmak istemiyorsanız kefilsiz kredi başvurusu nasıl yapılır araştırabilirsiniz.

Bankaların kredi sağlarken güvenilir müşterileri ön planda tuttukları bir gerçektir. Müşterisi olduğunuz bankadan aldığınız kredi kartlarının ekstrelerini düzenli olarak ödüyor, fatura, kira gibi ödemelerinizi banka hesabınızla gerçekleştiriyorsanız, kredi başvurularında öncelikli olabilirsiniz. Ayrıca birtakım belgelerinizin de banka şubesinde eksiksiz olarak bulunuyor olduğundan emin olmalısınız.


Eğer bankanın güvenilir bir müşterisiyseniz kefilsiz kredi başvurusu nasıl yapılır konusunu araştırmanız gerekir. Özellikle maaşınızı aldığınız bankada gelir belgeniz ve adres bilgileriniz olacağı için kefil istemeyebilirler. Bu yüzden kredi başvurusu yapacağınız bankayı iyi seçmeniz, mümkünse başvuru yapmadan önce bankanın gözünde güvenilirlik kazanacağınız bir hesap hareketliliğine sahip olmanız gerekir.

Kredi notunun da başvurularınızda en önemli unsur olduğunu belirtmek gerekiyor. Daha önce kredi kartı kullandıysanız veya bankaların kredi olanaklarından yararlandıysanız mutlaka bir kredi notunuz vardır. Başvuru yapmadan önce Findeks üzerinden kredi notunuzu öğrenmeniz faydalı olacaktır. Nitekim kredi notunuz ne kadar yüksekse bankaların kredi başvurularınıza yönelik değerlendirmeleri de o kadar olumlu olacaktır.

Bankanıza kredi başvurusu yaparken kefilsiz kredi başvurusu nasıl yapılır konusunu detaylıca araştırmanız faydalı olacaktır. Nitekim kefilsiz kredi başvurularını evinizden de yapabilirsiniz. Herhangi bir kefil gerektirmeyen durumlarda başvurularınızı müşteri hizmetlerinden, internet şubesinden, mobil uygulamadan veya SMS üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz dakikalar içinde onaylanacak ve olumlu değerlendirildiği takdirde krediniz hesabınıza kısa sürede aktarılacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Yasal Takibe Takılanlara Kredi Veren Bankalar

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir