Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

Kredi Başvurusu Admin 6.732 views

Bankalar müşterilerine konut yardımı yapmak adına ev kredisi vermektedir. Bu ev kredileri bankaları tarafından bazı özel kriterler ile birlikte müşterilerine sunulmaktadır. Bazı bireylerin kredi taleplerinde bankalar kredi miktarının da yüksek olması ile kefil istemekte veya bir taşınmazın ipotek altına alınmasını talep etmektedir. Bu ev, arsa veya dükkan olabilmektedir. Bankaların kefilsiz kredi vermesi için öncelikle banka kredi notunun yüksek olması gereklidir. Akabinde bireylerin kredi talepleri doğrultusunda vade süresi kredi çekenin yaşı ve evin fiyatı ile orantılı olarak banka personeli kefil isteyebilmektedir.

Kefilsiz Ev Kredi Veren Bankalar


Kredi notunun yüksek olması ve gelirin düzgün istikrarlı seviyede olması ile bankalar kefilsiz ev kredisi verebilmektedir. Özel, devlet veya katılım bankaları arasında QNB Finansbank, Vakıfbank, İş Bankası, Yapı Kredi, ING Bank, Şeker Bank, Halk Bank ve Ziraat Bankası yüksek gelir ve yüksek kredi notuna sahip kişilerden kefil istememekte ve taleplerini karşılamaktadır.

Kefilsiz Konut Kredisi

Kefil olmadan konut kredisi çekmek isteyen tüm banka müşterilerinin öncelikle konutun değerinin sadece % 75 ini çekebileceklerini bilmeleri gereklidir. Bu yönde yapılacak kefilsiz konut kredileri başvurularında yüksek gelir beyan etme ve belgeleme daha düşük vade süreleri ile ödemeyi yapma seçeneğine gitme, kefile ihtiyaç olmadan kredi çekebilmenin önünü açacaktır. Kefilsiz konut kredisi çekerek kira öder gibi taksit ödeyip ev sahibi olmak isteyenlerin bir ipotek ile kefile ihtiyaç duymayacakları da son derece önemli popüler ve uygulanabilir bir seçenektir. Bu açıdan da kefilsiz kredi alıp ödemelere başlayabilirsiniz.

Kefilsiz Kredi Çekme


Kefilsiz kredi çekmek oldukça önemlidir. Zira kredi olayı ödemeler düzenli yapılsa dahi bir stres, huzursuzluk ve özellikle kefiller için psikolojik sorun haline gelmektedir. Bu sebeple kefiller veya kefil olunması istenen eş, dost, akraba bireyler bu konuda çekingen ve isteksiz davranmaktadırlar. Kefilsiz kredi çekmek mümkün ise mutlaka kefil kullanmadan çekilmelidir. Gerekirse ipotek gösterme yada gerekirse kredi miktarını düşürme veya vade süresini azaltma kendi içinde birer çözüm olarak ifade edilecektir. Kefilsiz kredi çekme adına 100 bin TL’ye kadar ihtiyaç veya taşıt kredisi 300 bin TL’ye kadar konut kredisi çekebilmek mümkündür.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Borçlarımı Birleştirmek İstiyorum

Bununla beraber konut kredisi çeken kişiler çoğu zaman evin değerinin tamamını çekmek isterler fakat bu kanunen mümkün değildir. Fakat buna çözüm olarak konut kredisi yanında farklı adlarla başka krediler de çekerek evin değerinin tümünü karşılayacak rakamlarda paraları bankalardan alabilmektedirler. Fakat bunun için sağlam bir gelir, yani kredi taksitlerini ödeyebilecek tutarlar veya ipotek gösterilebilecek bir taşınmaz gerekmektedir. Ancak bu sayede kefilsiz konut kredisi çekebilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar” üzerine 2 yorum

 1. Esen dedi ki:

  Merhaba,
  Fransa’da yaşıyoruz ve Türkiye’den ev almak icin krediye başvurduk. Halkbank’tan hesap açtık ama kefil istiyorlar. Durumumuz iyi eşimde bende çalışıyoruz.
  Bize yardımcı olur musunuz.
  Teşekkür ederim..

  1. Semih Buzğan dedi ki:

   Böyle bir durumda tavsiyemiz şu yönde olur; eşinizde sizde çalıştığınız kurumdan ne kadar geliriniz olduğunun belgesini alıp bankaya bu şekilde başvurabilirsiniz. Çekmek istediğiniz kredinin taksitlerini ödeyebilecek kadar geliriniz olduğunu görürlerse kefil şartınız esnetebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir