İş Yeri Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Kredi Başvurusu Admin 1.445 views

Başka bir firmanın ekibinde çalışan çoğu kişiden iş yeri açmak istediğini ve aslında biraz risk alabilse güzel fikirlerinin olduğunu duymuşsunuzdur. Birçok çalışan kendi işini kurmadıkça zengin olamayacağını söyler, fakat zengin olmak o kadar kolay değildir. iş kurmak için, işin mahiyetine göre bir bütçeye ihtiyaç duyulmaktadır. İş yeri açmak için elinizde yeterinde paranız yok ise başvuracağınız seçenek iş yerinizi açmak için bankalardan kredi kullanmaktır.

İş yeri kredisi günlük ihtiyaçlarınız ya da bir şey sahibi olmak için kullandığınız kredi türlerinden çok daha farklıdır. Ortada kar amacı olduğu için bankalar bu krediyi vermeden önce bankaya ortak alıyormuşsunuz gibi inceler ve kredi vermek için karar verir. Peki iş yeri açma kredisi nasıl alınır biraz buna bakalım. İş yeri açmak, plan ve program gerektiren bir durumdur. Bu yüzden gelir gider dağılımınızı ve iş yeri için hazırladığınız programınızı bankaya sunmalısınız.


Fakat sadece iş yeri planınızı bankaya sunmak yetmeyecektir. Bununla birlikte, iş yeri kredisi şartları için gerekli durumlara uygun olmanız gerekir. Sizin ve eğer var ise ortağınızın bankalar üzerinde iyi bir geçmişi olması gerekmektedir. Geçmiş dönemde oluşan gecikmiş borçlar iş yeri kredisi kullanmanıza büyük engel olur. Bu durumda her ortağın sicili bankada temiz olmak durumundadır. Tüm şartları sağlıyor iseniz iş yeri açma kredisi veren bankalar ile görüşebilir ve iş yerinizi açabilirsiniz. Fakat pürüzler oluşmuş ise ihtiyaç kredisi de çekebilirsiniz ancak iş yeri açmak için ihtiyaç kredisi yeterli olmayabilir, bununla beraber kesinlikle faiz oranları da çok yüksek olacaktır. Kişiler böyle durumlarda sahip oldukları mal varlıklarını bankaya karşı ipotek ettirerek kredi kullanma yoluna başvurabilirler.

İlginizi Çekebilir:  En Uygun Kredi Hangi Bankada?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir