İhtiyaç Kredisi Almak Kaç Gün Sürer?

Kredi Başvurusu Admin 4.667 views

Bireyler farklı ihtiyaçlarını gidermek adına bankalardan ihtiyaç kredileri çekmektedirler. Bu ihtiyaç kredileri için yapılan başvurularda müşterinin durumuna göre bir süreç yaşanmaktadır. Öncelikle başvuru işlemleri kısa mesaj ile cep telefonundan, internet bankacılığından, telefon bankacılığından veya herhangi bir banka şubesinden gerçekleştirilmektedir. Yapılan başvurular sonrası bankalar müşterilerine olumlu veya olumsuz sonuçlanabilecek bir ön değerlendirme mesajı yollamaktadır. Burada banka kredi puanına göre olumsuz sonuçlanmasında mümkündür. Banka kredi notu yüksek olanlar için olumlu cevap gelecektir. Bu süreç için ortalama 1 – 7 gün arasında değişmektedir. Bu süreye etki eden birçok farklı kıstas bulunmaktadır.

İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Çıkar?

İhtiyaç kredisi başvurusu sonrası eğer maaş aldığınız bankaya başvurdu iseniz herhangi bir evrak istememekte ve başvurunuz sonrası banka şubesine gidip evrak imzalayarak kredinizi çekebilirsiniz. Bu ortalama 1 – 3 gün de sürebilmektedir. Ancak farklı bir banka olduğunda ön değerlendirme, kefil veya ipotek isteme, evrakların tamamlanması, genel müdürlüğün onayı gibi süreçler nedeni ile 4 – 7 gün sürebilmektedir. Kredinin çıkması ile birlikte en yakın banka şubesine veya başvuru yaptığınız banka şubesine giderek gerekli istenen belgeleri sunduktan sonra ihtiyaç kredisini nakit olarak çekebilir veya bir banka hesabınıza havale veya EFT olarak aktarılmasını sağlayabilirsiniz.

Bireysel Kredi Almak

Bazı en para gibi şubesiz bankacılık işlemleri sunan bankalar bireysel kredi başvurularında hemen sonuçlanmasını sağlamakta kazanılan ihtiyaç kredisi hakkı hiçbir evrak imzasına ihtiyaç duymadan online olarak hesabınıza aktarılmaktadır.  Bireysel kredi almak için gerekli belgelerin ve düzenli beyan edilebilir maaşın etkisi hem miktarda, hem kredi faiz oranında hem de vade süresinde oldukça etki etmektedir.

İhtiyaç Kredisi Almak

İhtiyaç kredisi almak isteyen banka müşterilerinin yüksek maaşları, yüksek banka kredi puanları ile maaş aldıkları bankadan 1 günde, farklı bankalardan ise 3 gün içerisinde diledikleri vade ve miktarlarda kredi çekmeleri mümkündür. İhtiyaç kredisi 1000 – 100.000 TL ye kadar çekilebilmekte olup banalar ihtiyaç kredisi müşterilerine 3 – 60 ay da geri ödeme adına vade imkanı sunulmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Asgari Ücretli Biri Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir