Gelire Endeksli Tarım Kredisinin Özellikleri

Kredi İşlemleri Admin 1.367 views

Tarım kredisi çoğu mevcut bankalarda olup ortak amaç olarak ise tarımla uğraşan üretici vatandaşın maddi sıkıntılarını gidermek durumu gösterilmektedir. Tarımla uğraşan üreticilerimizin, hasat zamanı ya da üretim zamanı, hasattan sonraki zamanlarda belirli başlı maddi sıkıntıları meydana gelmektedir. Bu sıkıntıların en azından bir kısmını gidermek için oluşturulan tarım kredileri, ayrı ayrı konular hakkında oluşturulmaktadır. Bunlardan birisi de gelire endeksli tarım kredisidir. Gelire endeksli tarım kredisinin özellikleri mevcut sorunlardan birine cevap olarak doğmaktadır. QNB Finansbank’ın sağlamış olduğu gelire endeksli tarım kredisinin özellikleri sayesinde maddi sıkıntının önemli bir boyutu giderilmiş olmakla birlikte üretici vatandaşa rahat bir nefes aldırılması sağlanmaktadır.

Gelire endeksli tarım kredisi sayesinde üretici vatandaş üretimini yaptığı ürünü sattıktan sonra parasını alacağı zamana kadar belirli başlı maddi sıkıntılarla boğuşmak zorunda kalmaktadır. İşte bu sıkıntılar gelire endeksli tarım kredisi ile giderilmek istenmiştir. Gelire endeksli tarım kredisinin özellikleri arasında bulunan alınacak paranın geldiği zaman kredi ödemesi yapabilme şansı üreticiye rahat bir nefes aldırmaktadır. Böylelikle borçlarını ve ihtiyaçlarını daha rahat bir şekilde kapatabilen üretici vatandaş, kafasındaki çoğu sorundan kurtulmaktadır.


Ayrıca 8 aya varan vade fırsatları ise ödeme kolaylığını üreticinin önüne açık bir şekilde koymaktadır. Bu kredinin sağladığı getiriler sayılmakta olup bunlardan en önemlilerinden biri ise üretim maliyetinin %85 gibi yüksek bir oranla karşılanmasıdır. Bu durum ile beraber ayrı bir rahatlık sahibi olan üretici vatandaşlar sorunlarının çoğundan maddi olarak kurtulmuş olmaktadırlar. Başvuru işlemleri oldukça kolay olmakla birlikte istenen belgeler ise QNB Finansbank’ın şubelerinde ve internet ana sayfasında mevcuttur. İnternet şubesi, çağrı merkez hattı ya da QNB Finansbank şubelerinden kredi başvurusu işlemleri kolaylıkla yapılabilmektedir.

Üreticiye maddi olarak büyük katkı sağlayan bu kredi sayesinde üretici vatandaşın çoğu ihtiyacı giderilmiş olmakla beraber, hasattan parası gelesiye kadar da fırsat sunulması vatandaşa ayrı bir ödeme kolaylığı getirmektedir. Durumun farkında olan üretici vatandaş, kendisine sağlanan faydalardan ve ihtiyaçlarından dolayı ise krediye talebi ve ilgiyi günden güne arttırmaktadır. Krediye sahip üretici vatandaş ise memnuniyetlerini dile getirmektedirler.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırabilirim

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir