Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Kredi Başvurusu Admin 2.076 views

Hemen hemen herkesin kredi başvurusunda bulunurken çekindiği noktaların başında bankaların kredi belgesi talebi gelmektedir. Özellikle sigorta primleri asgari ücret üzerinden hesaplanan serbest meslek işçilerinin asıl aldıkları maaşı gösterememelerinden dolayı sorun yaşamaları üzerine özel bankalarda evraksız kredi alma yolları gösterilmeye başlandı.

Kredi danışmanlarının 2015 durum raporlarına göre ülkemizde evraksız kredi alma yolları düşünüldüğünde, ilk akla gelecek bankaların başında QNB Finansbank ve Garanti Bankası gelmektedir. Devlet destekli olmayanlar arasında yer alan İş Bankası ise oldukça kolay bir şekilde kredi verme işlemi gerçekleştirmesine karşılık, kredi faizlerini de bu oranda yüksek tutmaktadır.

Gelir belgesiz ve kefil olmaksızın kredi veren bankalar, Garanti Bankası, Finans Bank, İş Bankası ve AkBank’tır. Bu bankaların kredi imkanlarına biraz daha detaylı bakacak olursak;


Garanti Bankası: Geçtiğimiz on yıl içerisinde ev kredisi alanında en çok tercih edilen banka olan Garanti Bankası’nda kredi başvurusu işlemleri sırasında gelir belgesi istenmemektedir. Aynı zamanda kefilsiz nasıl kredi alınır, sorusunun yanıtını bünyesinde bulunduran bankanın kredi verimlerinde vade faizleri de oldukça düşük.

QNB Finansbank: Öğrencilerin, yeni iş sahiplerinin ve serbest meslek çalışanlarının sıkça kullandığı kredileri veren QNB Finansbank aynı zamanda hem kefilsiz kredi imkanı sağlıyor hem de kredi faizlerinde dönem dönem indirimlere gidiyor. Özellikle öğrencilere verdiği kredi kartlarının asgari ödeme alanındaki indirim seçenekleri ile dikkatleri üzerine toplayan QNB Finansbank ile kredi çekmek çok kolay.

İş Bankası: Öğrenci, memur ve tarım çalışanlarının en sık kullandığı banka olan İş Bankası, özellikle kendi bünyesinde bulunan müşterilerine oldukça kolay bir şekilde kredi vermektedir. İş Bankası İnternet şubelerinden bir tıkla yapacağınız kredi talebinize aynı anda cevap alabileceksiniz. Kredi notunuzun yükselmesine yardımcı olacak olan yüksek faizleri ödeme kolaylığına sahip olmak için İş Bankasını tercih edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Notunda Ekside Yada Sıfırda Olmak Ne Demek?

Akbank: Özellikle dönemlik kredileri (yılbaşı kredisi- tatil kredisi- düğün kredisi) alanında en çok tercih edilen bankaların başında gelen Akbank’tan maksimum 15 bin Türk lirasına kadar krediyi internet üzerinden tek tıkla çekebileceksiniz. Üstelik gelir belgesi ya da herhangi bir garantör belge de istemeden!

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir