Findeks Rengi Kırmızı Olana Kredi Çıkar mı?

Kredi Notu Admin 1.638 views

Findeks notu sizin geçmişteki ödeme sürekliliğinize bakarak oluşturulan bir karnedir. Sizi belli koşullara göre gruplara ayırır. Bu gruplar üç renkten oluşur. Birincisi yeşil renk grubudur. Bu gruptaki kişilerin puan Aralığı 1900 ile 1499 arasındadır. Bu kişiler geçmişte aldıkları kredileri zamanında ödemiş ve kredi kartlarının limitlerini zorlamadan kullanmış kişilerdir. Findeks notları oldukça yüksektir. İkinci bölge, sarı renk grubudur.

Bu renkteki kişilerin Findeks puan Aralığı 1499 ile 699 arasındadır. Eğer üst değere yüksek bir kredi notunuz varsa yeni kredi alma ihtimaliniz yüksektir. Bu gruptaki kişiler kredi yükseltme imkanlarına başvurarak kredi notlarını yükseltmeye çabalamalıdır. Danışmanlık hizmeti alarak bu notları istedikleri yeşil seviyeye çıkarmaları oldukça kısa bir sürede gerçekleşecektir. Son renk grubu da kırmızı renk grubudur.

Bu gruptaki kişilerin puan Aralığı 699 puan ile 0 puan arasındadır. Bu kişilerin geçmişte kredi ödemeyle ilgili problem yaşadıklarını göstermektedir ve bu bankaların istemediği profil de müşteri modeli demektir. Bankalar sürekli para akışını sağlayabilecek düzenli ödeme yapan müşteri aramaktadır. Findeks rengi kırmızı olana kredi çıkar mı sorusunun cevabını da bu noktada olumsuz bir şekilde cevaplayabilmek mümkündür.






Findeks kredi notunuz pek çok bileşene bağlı olarak belirlenir. Bu not kredi kartı ödemelerinizden ve kredi ödemelerinizden çok yüksek oranda etkilenir. Findeks rengi kırmızı olana kredi çıkar mı, sorusunu soran kişiler genellikle bu ödemeleri düzenli yapmayan kişilerdir. Bu bankanın istemediği bir durum olduğu için elbette ki kırmızı kısımda Findeks notuna sahip kişilere kredi vermek istemeyecektir. Çünkü bu vereceği kredinin ödenmesi konusunda geçmişte yaşanılan problemler tekrar edilebilir.

Bu yüzden kişiler yeni kredi istemek yerine mevcut kredi notlarını yükseltme yöntemine geçmelidir. Findeks rengi kırmızı olana kredi çıkar mı sorusu hiç kredi kullanmayan kişiler tarafından da sorulmaktadır. Kredi kullanım yoğunluğu da sizin Findeks notunuzu etkileyecektir. Düzenli bir şekilde kredi çeken ve bunu düzenli ödeyen kişilerin notu elbette ki daha yüksek olacaktır. Anlatılanlara dikkat edip notunuzu yükseltme çabasına önem göstermelisiniz.

İlginizi Çekebilir:  Findeks Not Danışmanı Nedir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir