Findeks Kredi Notu Renkleri Ne Anlama Geliyor?

Kredi Notu Admin 1.459 views

Banka kredisi kullanacağınız zaman ilk bakmanız ve bilmeniz gereken şey kredi notunuzdur. Sizden banka tarafından istenen evraklar işin kırtasiye kısmıdır. Bu evraklarla alakalı bir sorun olması sizin kredi almanızı yada alamamanızı etkilemez. Evrak sorunu olursa sizden düzeltilmesi istenir. Fakat kredi notu ile ilgili durumunuz sorunluysa bunu o anda düzeltip kredi onayı almanız mümkün değildir. Şimdi gelin isterseniz Findesk kredi notu renkleri ne anlama geliyor birlikte inceleyelim.

Findeks kredi notu nedir ve ne işe yarar sorularını önceki yazılarımızda pek çok defa anlattık. Arzu eden ziyaretçilerimiz ilk önce bu yazıları okuyabilirler. Biz şimdi Findeks nedir, ne değildir; bunları bilen arkadaşlarla renklerin anlamlarını tek tek inceleyelim.

kredi notlarının anlamı


Kırmızı Grup: Çok riskli ve kredi alması neredeyse imkansız olan gruptur. Findeks kredi puanı 0 – 699 olanlar çok riskli gruptadır.

Turuncu Grup: Orta riskli ve kredi alması zor olan bir gruptur. Alması imkansız değildir, sadece ödeyebileceğine dair çok net bilgiler ve evraklar vermesi gerekir. Kimi durumlarda kefil veya ipotek de istenebilir. Kredi notu 700 – 1099 olanlar bu gruba dahildir.

Sarı Grup: Az riskli ve kredi alma ihtimali önceki iki gruba göre daha yüksek olan gruptur. Çok yüksek meblağlar dışında kredi almaları mümkündür. Miktar arttıkça kefil veya ipotek istenebilir. Findeks sitesindeki rakamsal değeri 1100 – 1499’dur.

Açık Yeşil Grup: İyi durumdaki gruplardan biridir. Kredi almaları çok kolaydır. Findeks puanları 1500 – 1699’dur.

Koyu Yeşil Grup: Çok iyi durumda olan bir gruptur. Hiç sorunsuz şekilde kredi alabilirler. Hatta bankalar kendilerine kredi vermek için sık sık sms veya telefon ile ulaşmaya çalışırlar. Findeks sitesindeki kredi notu puanları 1700 – 1900 arasındadır.

İlginizi Çekebilir:  Findeks Takipçi Nedir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir