Findeks Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notu Admin 1.586 views

Findeks kredi kayıt bürosu tarafından kurulan bir bilgi havuzu sistemi olup bankaların müşterileri tarafından yapılan bankacılık işlemlerine verdiği notlar olarak ifade edilmektedir. Findeks kredi notu öğrenme işlemlerini Findeks web sayfasından yapabilirsiniz. İlk üyelik işlemi sonrası Findeks kredi notunuzu otomatik olarak hesap edecek olan sistem de daha sonra yapacağınız her sorgulama işleminde 7,5 TL masraf çıkmaktadır. Bu masrafı sistemde kredi kartı veya banka kartı ile ödeyebilirsiniz.

Findeks Kredi Notu

Findeks kredi notu öğrenme işlemlerinizde gerçek bilgilerin girilmesi ve gerçek bilgilerin sorgulanması oldukça önemlidir. Findeks kredi notu her ayın ikinci haftasının başında güncellendiği için o tarihlerde güncel notunuzu sorgulama işlemi ile öğrenebilirsiniz. Sorgulama işlemlerinde bankacılık işlemlerinize göre artacak veya azalacak Findeks kredi notu yeni yapacağınız bankacılık işlemlerinde oldukça önemlidir.


Findeks Kredi Notu Sorgulama

Findeks kredi notu sorgulama işlemlerinizde Findeks ana sayfasında yer alan güncelleme işleminde dilerseniz otomatik güncelleme talimatı vererek her ay düzenli olarak güncellenmesini sağlayabilirsiniz. Findeks kredi notu sorgulama işleminde özellikle güvenlik adına cep telefonu numaranızı vermek zorundasınız. Her sorgulama veya sisteme giriş esnasında cep telefonunuza güvenlik şifresi gelmektedir.

Findeks Nedir?

Findeks bir kredi notu sorgulama sistemidir. 9 özel ve devlet bankasının bir bilgi havuzu oluşturup kredi kayıt bürosu bünyesinde müşterilerin bankacılık işlemlerini puanladığı bir sistemdir. Bu sisteme kişisel gerçek bilgileriniz ile üye olabilir ve sorgulama yapabilirsiniz. Sorgulama işlemlerinizi para ile yapacaksanız dilerseniz Findeks üzerinden risk değerlendirme raporu alarak iktisadi ve bankacılık hayatınızı daha optimum seviyede tutabilirsiniz. Findeks kredi sisteminde sadece  bireysel müşteriler değil aynı zaman da kurumsal olarak şirketleri de müşterileri olarak değerlendirip kredi sorgulama işlemleri yapmaktadır. Şirketlerin de bankacılık işlemleri kayıt altına alınmakta ve bu performansları kredi notu olarak değerlendirilmektedir.

İlginizi Çekebilir:  KKB Raporu Nedir ve Nasıl Güncellenir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir