Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Kredi Notu Admin 1.321 views

Findeks kredi notu düzenli borç ödeme ve düzenli bankacılık işlemleri neticesinde yükseltilir. Findeks kredi kayıt bürosu tarafından bankacılık işlemlerinin kayıt altına alınması ve bu kayıtın bir algoritmik ve nümerik ifadeler ile puana dönüşmesidir. Bu puan ile bankalar müşterilerine bankacılık işlemlerinde farklı ayrılacaklar sunabilmektedir.

Findeks kredi notunu yükseltmenin yolları nelerdir?

Findeks kredi notunu yükseltmenin yolları arasında bazı özel yöntemler vardır. Ancak öncelikle klasik zorunlu yollara bir göz atalım. Öncelikle banka kredilerini ödememe, kredi taksitlerini geciktirme, kredi taksitinin bir kısmını sürekli ödeme alışkanlıkları, kredi borcu var iken yeni bir kredi çekme, kredi borcu var iken olumsuz sonuçlanan her kredi başvuruş gibi şeyler Findeks kredi notunun düşmesi sebepleridir. Bu açıdan öncelikle banka kredi borçları taksitleri düzenli ödenmelidir. Eğer banka kredisinin tamamının taksit dönemi gelmeden ödenmesi durumunda banka kredi notu bir hayli yüksek ve hızlı artış ile istenilen düzeye gelecektir.


Banka kredi kartı borçları banka kredi notunu düşüren bir değer ve faktördür. Özellikle banka kredi kartı borçlarının ay sonu hesap ekstrelerinin düzenli ödenmesi, zamanı gelmeyen banka kredi kartı taksitlerinin ödenmesi ve dahi banka kredi kartının kapatılması gibi düzenli periyodik ödeme yöntemleri Findeks kredi puanını ve Findeks kredi notunu yükseltecektir. Kart kapatma hızlı yükseliş ve hızlı artış olacağı için düşünülmelidir.
Kredi kartını kullanmamak bir çözüm değildir ve Findeks kredi puanına etki etmeyecektir. İşin aslı kartın kullanılması sürekli olarak aktif tutulması ve borçların sürekli olarak zamanında ödenmesidir.

Şimdi gelin Findeks kredi notu nasıl yükseltilir bunu bir video ile daha detaylı öğrenelim. Eğer konu ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz yazının alt kısmındaki yorum ekle bölümünden sorularınızı bize yöneltebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Skoru Nedir ve Nasıl Yükseltilir?

Findeks kredi notu yükseltme, banka kredi notu nasıl yükseltilir?

Findeks kredi notu yükseltme işleminde bankalara olan çek senet kart kredi kartı kredi ve mevduat faizleri gibi değer ifade eden eylemlerin bankaların aleyhine olmayacak şekilde ödenmesi ile mümkündür. Burada zamanında yapılan işlemler banka müşterisine de olumsuz etki etmeyeceği için kullanılan bankacılık argümanlarını kanun, sözleşme ve anlaşmalara uygun olarak yapılması ile Findeks kredi notu yükseltme ve banka kredi notu artırma mümkündür.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir