Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi Notu Admin 3.168 views

Bir banka müşterisinin ister bireysel olsun isterse kurumsal Findeks kredi notu mutlaka 1100 ve üzerinde olmalıdır. Özellikle 850 banka kredi notu oldukça az ve güvensizdir. 850 – 1100 arası ile bankalar için riskli müşteriler anlamına gelecektir. 1100 – 1400 arası müşterilerin ödemelerinde daha düzenli oldukları küçük aksamalar dışında borçlarını kredi kartı ödemelerini düzenli yaptıkları tespit edilmiştir. Findeks kredi notu 1400 üzerinde olan bireylerin çok avantajlı oldukları daha yüksek krediler çekebildikleri daha uzun vadelerde ödeme şansına sahip oldukları ve faiz oranlarını çok daha düşük şekilde kullandıklarını söyleyebiliriz.

Kredi Notu Kaç Olmalı

Kredi notu mutlaka yüksek olmalıdır. Eğer sürekli kredi kartı kullanıyor iseniz ve bir bankadan taşıt konut veya ihtiyaç kedisi çekme ihtimaliniz her zaman var ise yatırım planları yapıyor iseniz kredi notu mutlaka yüksek olmalıdır. Banka kredi notu en az 1100 olmalıdır. Ancak bu değeri 1400 bandında tutarak daha sağlıklı keyifli bankacılık işlemlerine sahip olabilirsiniz.

Findeks Kredi Notu

Findeks kredi notu gerçek bir değer değildir. Merkez bankası Türkiye de faaliyet gösteren 50 den fazla bankanın bankacılık işlemlerini bir araya getirerek kedi notu hesabı yapmakta iken Findeks kredi kayıt bürosu sisteminde sadece 9 büyük banka vardır. Bankaların büyük popüler olması işlem sayısı ve işlem hacimlerimin fazla olması sebebi ile gerçek değerlere çok yakın bir değer Findeks kredi notu olarak ortaya çıkmaktadır.

Findeks Kredi Notu Ne İşe Yarar

Findeks kredi notu bankacılık işlemleri sonucu meydana gelen bir puan olmakla birlikte Findeks kredi notu daha sonra yapacağınız tüm bankacılık işlemlerinde sizlere bazı avantaj veya dezavantajlar yaşatmaktadır. Findeks kredi notu yüksek ise daha yüksek kediler çekebilirsiniz. Findeks kredi notu yüksek ise faiz oranları düşük olmakta veya düşük olması için pazarlık yapabilirsiniz. Findeks kredi notunuz yüksek ise kredi vadesi daha yüksek olabilmektedir. Findeks kredi notu düşük olduğunda kredi tutarı düşecek vade süresi kısalacak ve özellikle kredi faizi sizlere daha yüksek tekliflerde olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Risk Merkezi Nedir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir