www.vfxfilm.com | www.livelyfilm.com | www.filmondes.com | www.filmsilo.com | www.dixifilms.com| www.tusfilm.com | www.filmcak.com| www.flafilm.com | www.nvpfilm.com| www.filmovtia.com | www.henafilm.com| www.mvdpfilm.com | www.sumifilm.com | www.filmciabi.com | www.filmeti.com | www.coptikfilm.com | www.zkefilms.com | www.irisefilms.com | www.hblfilms.com | www.hausfilms.com | www.akibafilm.com | www.kumefilm.com | www.bigifilm.com
www.vfxfilm.com | www.livelyfilm.com | www.filmondes.com | www.filmsilo.com | www.dixifilms.com| www.tusfilm.com | www.filmcak.com| www.flafilm.com | www.nvpfilm.com| www.filmovtia.com | www.henafilm.com| www.mvdpfilm.com | www.sumifilm.com
Engelli Kredisi Veren Bankalar | bankakredilerim.com

Engelli Kredisi Veren Bankalar

Bankacılık İşlemleri Admin 46.405 views
sponsorlu reklam

Engelliler için özel olarak sunulan bir çok hakların ekonomik anlamda bankacılık piyasasına da yansıdığını rahatlıkla görebiliriz. Zira tüm özel kamu ve katılım bankaları engelli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için kredi vermektedir. Engelli kredisi adı altında verilen bu paralar engellilerin gelirlerine, banka kredi notlarına, yaptıkları harcamalara ve gelir düzeyine etki eden taşınmazlara ve borçlarına göre belirlenmektedir. Engelli kredisi veren bankalar arasında öncelikle kriterleri daha düşük olan Vakıf Bank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası gibi 3 devlet bankasını söyleyebiliriz. Şimdi gelin isterseniz engelliler kredi çekebilir mi konusunu bir inceleyelim.

Engelli Kredisi Veren Bankalar

Engelli kredisi veren bankalar arasında Yapı Kredi ve QNB Finans Bank’ı saymak da mümkündür. Engellileri desteklemek sosyal hayata kazandırmak ve ekonomik anlamda bir hareketliliği yaşatmak adına kredi vermekte fikri düşünce yatırım ve hayat planlarına ekonomik anlamda yardımcı olmaktadırlar. Engelli kredisi veren bankalar engel durumuna ve engellinin engellilik yüzdesi ile farklı gelir seviyelerine göre vade süresi belirlediği gibi faiz oranlarını da buna bağlı olarak belirlemektedirler.  Engelli olmak bankacıların nezdinde bir sorun olmamakta en uygun süre ve faiz oranları belirlenme sürecinde hassas davranılmaktadır. Hatta sabit gelir sahibi bir engelli bankalar için özel müşterilerdir ve onlara ayrı bir ihtimam gösterirler. Çünkü gelirleri hiç bir zaman kesilmez ve devlet garantisi altındadır.

Engelli Kredisi Şartları

Engelli kredisi almak için mutlaka bireylerin bir gelirleri olmalıdır. Sigortalarının en az 6 ay yatmış olması, beyan edebilir bir iş tanımı ve belgelenebilir bir gelirlerinin olması oldukça önemlidir. Ayrıca banka kredi notunun yüksek olması, maaşında haciz icra olmaması, engel durumunun fiziki olması önemlidir. Zihinsel engelliler ve özellikle ölüm süreci rapor ile belgelenmiş engellilerin kredi alabilmesi son derece olanaksız bir durumdur. Bankaler her ne kadar bu durumda olan şahıslara özen gösterse de verdikleri paranın geri dönebilecek olması onların asıl amacıdır.

Engelli Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır?

Engelli kredisi başvurusu bireylerin telefon internet veya banka şubelerinden birimde yapabileceği bir durum olsa da kredinin ön onaydan geçendi halinde kredi talep esen engelli kişiler engel durumunu gösteren rapor, belirlenebilir gelir beyanı, sigorta durumunu gösteren belge, maaş bordosuna ek olarak varsa adiler gelirlerin belgelenmesi ve ikametgah Adresini gösterir belge ile başvurmalıdırlar. Engelli kredi başvurusu ile bankalar belgeleri inceleyecektir.. Tüm belgeler önemli olup özellikle engel sebebi gelir durumu ve banka kredi notu son derece önemlidir.Sosyal Ağlarda Paylaş

“Engelli Kredisi Veren Bankalar” üzerine 32 yorum

 1. Mehmet tay dedi ki:

  Ben 100 / 68 engelliyim. Herhangi bir banka da indirimli kredi yok ve ben emekliyim.

 2. Hüseyin kilinc dedi ki:

  Şu an babam ℅92 raporu var ama konuşma ve sağ tarafta felçli araç olmadığı için hastaneye gidip gelmek için araca ihtiyacımız var peki nasıl bir yardımı olur bize bankaların

  1. Hasan dedi ki:

   %37 ötv indiriminden faydalanıp araç alabilirsiniz.

 3. Hasan dedi ki:

  Abimin %76 engelli raporu var %50’si zihinsel ama okuma yazmasi var otur sohbet et çok şükür. Emekli Polis olan babam vefat edince anne-baba ayrı olduğu için babamın maaşını abime bağladılar, ortalama 1500 TL bu maaş ile abim kredi çekebilir mi ?

  1. Semih Buzğan dedi ki:

   Bu maaş tutarı ile kredi çekme imkanı var. Fakat zihinsel engellilik durumu biraz karışık oluyor kredi başvurularında. Banka muhtemelen rapor isteyecektir. Sebebi ise zihinsel engelli olduğu için kendi rızası ile kredi çekip çekmediği konusunda bankaların emin olmaları gerekiyor.

   1. Hasan dedi ki:

    Teşekkür ederim Semih Bey, yani hiç umut yok değil ama zor diyorsunuz bakalım 10-15 bin icin ikna etmeye çalışacağız. Kendi rızası olduğuna dair ilk olarak kendi maaş bankası olan Ziraat’e gideceğiz. Sonucu paylaşırım burada.

    1. Semih Buzğan dedi ki:

     Rica ederim, umarım beklentiniz doğrultusunda bir sonuç alırsınız. Sonucun ne olacağını bende merak ediyorum. Detayları ile birlikte paylaşırsanız sevinirim.

 4. MUAMMER dedi ki:

  Bu haberi okuduktan sonra Halk Bankası müşteri hizmetlerini aradım maalesef böyle bir şeyin olmadığını söylediler. Burdaki haberin kaynağı nedir acaba? Nereden alındı böyle bilgi öğrenebilir miyiz acaba.

  1. Semih Buzğan dedi ki:

   Merhaba Muammer Bey,

   Bu yazıyı ilk yayınladığımızda sanırım 2015 senesiydi ve o zaman bankaların engelli kampanyaları vardı. Fakat belli periyotlarla bankalar engelliler için bazı kampanyalar düzenliyor. Yeniden kampanya yapılırsa sitemiz üzerinden bunun bilgisini paylaşacağız. Ayrıca sizde özellikle devlet bankalarını arada bir arayarak yada web sitelerini ziyaret ederek engellilere yönelik bir kredi kampanyalarının olup olmadığını sorabilirsiniz.

   Saygılar..

   1. muammer dedi ki:

    Semih, ilginiz için teşekkür ederim.

 5. Yıldırım Göktaş dedi ki:

  %53 engelliyim bankadan kredi çekebilir miyim şartları nelerdir bilgi verirseniz memnun olurum teşekkürler.

 6. Ahmet yıldırım dedi ki:

  Benim 1/40 engelim var ama konut kredisi almak istiyorum, bu konuda bana kolaylık sağlanır mı?

 7. Dursun çolak dedi ki:

  100/80 raporu olan 3 aydan 3 aya maaş alan birisi kredi alabilir mi?

  1. Hasret dedi ki:

   Bende %80 engelliyim raporum var bende kredi çekmek istiyorum hangi banka veriyor

 8. Onurr dedi ki:

  %44 ruhsal duygusal kapsamda sürekli geçerli engelli raporun var 2022 sayılı yasa uyarınca maaş da alıyorum. Zor durumdayız yaşım 36 ve kredi çekmek istiyorum ailem için ne yapmam gerek hangi merci kesin veriyor?

 9. Metin dedi ki:

  Selam kızım 10 yaşında 100/96engelli takipçi hasta hastaneye gidip gelmek çok zor engelli araç almak istiyorum krediyle araç çocuğun adına çıktığı için olmuyor, ne yapabiliriz..

  1. Semih Buzğan dedi ki:

   Merhaba Metin Bey,

   Durumu banka ile görüştünüz mü? Eğer görüşüp olumsuz bir sonuç aldıysanız bulunduğunuz ilçenin kaymakamlığına gidip orada ilgililerle konuyu görüşebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ya yardımcı oluyorlar yada yardım alabileceğiniz bir kuruma sizi yönlendiriyorlar.

   Saygılar..

 10. Barda dedi ki:

  Merhaba benim süregen kronik % 54 raporum var bununla kredisi çekebilir miyim?

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   Merhaba,

   Eğer bu engel durumu ile ilgili bir raporunuz varsa büyük bankalara gidip aktif bir engelli kredi kampanyaları olup olmadığını öğrenip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Biz yazımızın içerisine kampanyaları ekliyoruz fakat uzun sürmediği için kaldırıyoruz. En güncel bilgileri direk bankaların şubelerinden yada telefon bankacılığı numaralarından öğrenebilirsiniz.

   Saygılar..

 11. Ayhan erzen dedi ki:

  Zihinsel engelli kardeşim var %96 özür oranına sahip vasi tayini için mahkemeden belge aldım şimdi araç almak istiyorum ama kredi ile alma şansım varmı aracı…

 12. semra sancakli dedi ki:

  2012 tarihli raporumla ÖTV’siz araç alabilir miyim?

 13. semra sancakli dedi ki:

  Merhaba benim süreğen kronik 64 raporum var bununla kredisi çekebilir miyim?

 14. serkan dedi ki:

  Merhaba,

  Benim kızımın %98 yürüme ve zihinsel engeli var. Onun üzerinden ev kredisi çekebilir miyiz?

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   Merhaba Serkan Bey,

   Kızınızın engel durumuna ait bir belge ile büyük bankalara başvuru yapabilirsiniz. Her bankanın her zaman aktif engelli kredisi kampanyası bulunmuyor. Başvuru için bir kaç bankadan önceden aktif bir engelli kredi kampanyaları olup olmadığını öğrenip ona göre başvuru yapmalısınız.

   Saygılar..

 15. yusuf dedi ki:

  %46 iç hastalıklarından raporum var. Devlet memuruyum. Bana nasıl yardımcı olursunuz?

  1. Semih Buzğan dedi ki:

   Bankaların her daim aktif engelli kredisi kampanyası bulunmuyor. Belli periyotlarla bu kampanyaları yapıyorlar. Bir kaç bankaya gidip aktif bir engelli kredi kampanyaları olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bundan sonra faiz ve vade olarak size en uygun geleni tercih ederek kredinizi çekebilirsiniz.

 16. Emrah yılmaz dedi ki:

  Merhaba benim oğlum engelli on yaşında ev almak istiyorum kredi çekebilir miyiz?

 17. mustafa dedi ki:

  Merhaba benim %44 raporum var kredi çekebilir miyim?

 18. BİR ENGELLİ dedi ki:

  Ben % 78 ağır olmayan engelliyim. 3 aydan 3 aya maaş alıyorum. Benim bir bankadan kredi alma şansım var mı ev kredisi gibi?

  cevabınızı bekliyorum çok önemli..

  1. Semih Buzgan dedi ki:

   Merhaba,

   Almak istediğiniz kredi özel bir kredidir. Bu krediyi alabilmeniz için kredi notunuz, alacağınız evin değeri, kredi taksitleri ve geliriniz olumlu yada olumsuz bir sonucun faktörleri olacaktır. Bu sebeple en sağlıklı bilgiyi maaşınızın yattığı bankadan alabilirsiniz. Biz bu bilgilerin hiç birisini bilmeden size kredi alabilirsiniz yada alamazsınız diyemeyiz.

   Saygılar..

 19. Bekir dedi ki:

  Verdiğiniz faydalı bilgiler çok teşekkür ederim..

 20. bahtiyar dedi ki:

  Engellinin varisi araç için kredi çekebilir mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir