En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankalar

Bankacılık İşlemleri Admin 1.680 views

Bugün ülkemizde bankaların tamamı mevduat hesaplarınız için sizlere belirli bir ücret sunmaktadırlar. Bu ücret özel ve kamu bankalarında faiz olarak adlandırılmakta katılım bankalarında ise kar payı ismi ile banka müşterilerini banka hesaplarında ki mevduatlarına ödeme olarak yansımaktadır. Hangi isim ile olursa olsun hesapta duran paranın banka müşterilerine enflasyon ile paranın değer kaybetmesine karşın bir önlem ve bir kazanç olarak ifade edilmektedir.

Hangi Banka En Yüksek Faizi Veriyor?

Bugün mevduat hesabında en çok faiz oranını veren banka şubesiz bankacılık ile popüler olan en para dır. Bir finansbank iştiraki olan enpara müşterilerine % 9 üzerinde faiz oranı vermektedir. Ayrıca bu oran üzerine enpara ile fatura ödeme talimatı veren tüm müşterilerine + 1 oranında ilave faiz katarak neredeyse brüt de %10 üzerinde bir faiz ile müşterilerini ödüllendirmektedir. En para yanı sıra iş bankası maaş müşterilerine ve maaş alan emeklilerine % 10 A yakın bir değerde faiz ile müşterilerini maddi açıdan desteklemekte ve paralarının değerlenmesini sağlamaktadırlar. Son dönemde büyük atılım yapan ING bank turuncu hesap adı altında banka müşterilerine yüksek faizler vermektedir.

En Yüksek Mevduat  Faizi Veren Bankalar

Mevduat faizi bir bankanın hesabı olan bireyin hesabında ki mevduat miktarına parayı kullanma bedelinde sunduğu kar marjı diğer bir adı ile faiz tutarıdır.  En yüksek mevduat faizi veren bankalar iş bankası, ING bank, Anadolu finans bankası ve özellikle bu konuşa zirvede yer alan finans bank yer almaktadır.

En Yüksek Faiz Veren Banka

En yüksek faiz veren bankalar genellikle 31 gün, 61 gün, 91 gün ve 181 gün gibi periyotlar da faiz uygulamaktadır. Sürecin uzaması ile verilen faiz oranı çok daha yüksek olacaktır. Ayrıca döviz hesabına uygulanan faiz oranı döviz kurunun sürekli değişmesi nedeni ile düşük olup TL oranları çok daha yüksek olarak uygulanmaktadır. Bu açıdan sahip olduğumuz mevduat hesabını 181 günlük sürelerde TL para cinsinden bankalara vermelisiniz. Ayrıca bankaların fatura ödeme talimatına, yılbaşına, emekliye, kredi kartını kullanandan gibi bazı özel kriterler ile verdikleri faiz oranlarına + 1 puan verdiklerini söyleyebiliriz. Verilen oranlarım brüt değerler olduğunu asla unutmamalı göz önünde bulundurmalı ve kesintiler sonrası meydana gelecek net faiz miktarlarınız tespit etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir:  Bankaların EFT ve Havale Saatleri

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir