En Uygun Kredi Hangi Bankada?

Kredi İşlemleri Admin 1.327 views

Yüklü miktarda bir paraya ihtiyacınız varsa bankaların kredi hizmetleri arasında bir karşılaştırma yapmanız gerekir. İyi bir ödeme planıyla daha önce almış olduğunuz kredinin borçlarını aylara yayılan taksitlerle kapatabilirsiniz. Ancak kredi taksite bölündükçe belli bir faiz işlemektedir. Yani geri ödediğiniz miktar mutlaka aldığınızdan fazla olacaktır.

Bu durumda bankaların faiz oranları arasında bir karşılaştırma yapmanız gerekiyor. Hangi bankanın faiz oranı daha düşükse ona başvurmanız ödemelerinizi kolaylaştıracaktır. Kredi almadan önce mutlaka mevcut gelirinizi gözden geçirmeli ve en uygun kredi hangi bankada araştırarak bir ödeme planı çıkartmalısınız. Mümkünse her ay ödenecek taksitleri hesaplamanız ve bunun ekonomik durumunuzu nasıl etkileyeceğini tahmin etmeniz gerekir.

Eğer kredinizi bir işletme açmak veya ticaret yapmak için seçecekseniz, gelirinizin kredi borcunu kapatmaya uygun olduğundan emin olmanız gerekir. Nitekim bir yandan kredi borçlarının geri ödemesini sağlayarak diğer yandan kar elde edebilmeniz ekonomik istikrarınız açısından son derece önemlidir. Dolayısıyla uygun miktarda bir kredi bulduğunuzu düşünüyorsanız mutlaka hem kendi durumunuzu hem de diğer kredi olanaklarını araştırmalısınız.


İhtiyaç kredilerinde genellikle diğer kredi seçeneklerine göre düşük faizler işlemektedir. Ancak yanlış bir ödeme planı ciddi ekonomik zorluklar yaşamanıza sebep olabilir. Bu yüzden ihtiyaç kredisi çekmeden önce en uygun kredi hangi bankada konusunda kısa bir araştırma yapmanız faydalı olacaktır. Bu araştırmayı yaptıktan sonra gelirinizi ve ipotek edilebilecek mülkiyetinizi gözden geçirmelisiniz.

Bankalar genellikle 36 aya kadar taksit olanağı sağlamaktadırlar. Geri ödeme, anapara 36’ya bölünerek her ay üzerine eklenen bir miktar faiz ile birlikte yapılır. Bu bakımdan bankaların faiz oranlarını araştırmanız son derece önemlidir. Ayrıca dosya masrafı gibi masrafları da kredi alırken hesaplamanız gerekir.

Enpara.com’un oldukça uygun kredi faizlerine sahip olduğu biliniyor. Ayrıca Garanti Bankası da 36 aya %1,32 oranında faiz sunarak en uygun kredi hangi bankada sorusuna cevap veriyor. Burgan Bank, ING Bank ve Odeabank gibi finans kuruluşlarının da uygun kredi olanaklarına sahip oldukları bilinmekte. Finans kuruluşlarıyla görüşerek kredi olanakları hakkında daha detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Asgari Ücret İle Ev Kredisi Alma

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir