En Uygun Konut Kredisi Hangi Bankada

Kredi İşlemleri Admin 1.344 views

Bir konut sahibi olmak her zaman avantajlıdır. Ekonomik durumunuzun yüksek kiralar ödemek için yeterli olmadığı zamanlarda ikamet edebileceğiniz, kira gelirleriyle geçiminize katkı sağlayabileceğiniz ve çocuklarınıza bırakabileceğiniz bir konutun olması her zaman avantajlı olacaktır. Eğer belli bir gelir seviyesinin üzerindeyseniz sonradan pişman olmamak için bir konut satın almalısınız.

Ancak maaşınız ne kadar yüksek olursa olsun, bir konut satın almak için gerekli olan parayı biriktirmeniz yıllar sürecektir. Bankaların konut kredileri burada yardımınıza koşuyor. Satın almak istediğiniz ev veya bina için kredi çekebilir ve daha sonra taksitle ödeyebilirsiniz. Fakat en uygun konut kredisi hangi bankada konusunda bir araştırma yapmadan kredi çekmemelisiniz.

Ev kredisi, geri ödemesi en kolay krediler arasında yer alıyor. Nitekim krediyle satın almış olduğunuz konutu kiraya verebilirsiniz. Bu şekilde kredi taksitlerinin her ay yatırılacağından emin olabilir, maaşınızdan herhangi bir miktar kaybetmeden konutunuzun kendi borçlarını ödemesini sağlayabilirsiniz. Fakat bunun için öncelikle bankaların faiz oranlarını ve konutun kira değerini araştırmanız gerekiyor.


Konut kredilerine başvururken mümkünse bir emlak danışmanı ile birlikte çalışmalısınız. Eğer planınız konutu kiraya vererek kredi borcunu bu şekilde kapatmak ise buranın kira değerini öğrenmeniz ve kiracılar için uygun olacak rakamın aylık taksitleri ödemeye yeterli olacağından emin olmanız gerekir. Bunun için ise en uygun konut kredisi hangi bankada konusunda ciddi bir araştırma yapmalısınız.

Kredi aldığınızda geri ödeyeceğiniz miktar asla aldığınız rakama eşit olmayacaktır. Her ay krediye belli oranlarda faizler eklenir. Vade oranları ne kadar yüksek olursa geri ödeyeceğiniz miktar ile anapara arasında o kadar fark olacaktır. Anapara, vade oranına bölünerek her ay belli bir faiz oranı eklenecektir.

Dosya masrafı gibi masrafların da vadelere eklenebileceğini unutmayınız. Bu masraflar daha sonra geri alınabilse de aylık ödemeleri ciddi anlamda etkileyecektir. Tüm bunlar göz önüne alındığında kredi almadan önce en uygun konut kredisi hangi bankada meselesini mutlaka araştırmalısınız. Bankaların faiz oranlarını ve diğer kredi masraflarını göz önüne alarak bu konuda karar verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Devlet Destekli Evlilik Kredisi Nasıl Alınır

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir