En Ucuz Kredi Hangi Bankada

Kredi Başvurusu Admin 1.569 views

Kredi borcunuzu öderken, geri ödeyeceğiniz toplam miktar asla anaparaya eşit olmayacaktır. Anapara vade oranına bölünerek her ay belli bir faiz eklenir. Rutin faiz miktarının üzerinde dosya masrafı gibi masrafların faiz oranına bölünmesi de eklenebilir. Dolayısıyla geri ödeyeceğiniz miktar her koşulda aldığınız kredi miktarının üzerinde olacaktır.

Bu durumda yapmanız gereken bankaların faiz oranlarını karşılaştırmak ve en ucuz kredi hangi bankada konusunda ufak bir araştırma yapmaktır. Nitekim ödenmeyen her taksit ciddi sorunlarla uğraşmanıza yol açacaktır. Banka taksitlerini ödememeniz ciddi ekonomik ve hukuki sorunlarla boğuşmanızı sağlayacağı gibi kredi notunuzu kötü etkileyecek ve ileriki zamanlarda kredi kartı başvurularınızın bile olumsuz değerlendirilmesini sağlayacaktır.

Tüm bu durumlar göz önüne alındığında kredi başvurusu yaparken mutlaka ekonomik durumunuzu gözden geçirmeniz ve bu taksitleri her ay sorunsuz bir biçimde ödeyip bir yandan kendi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğinizden emin olmanız gerekir. Mümkünse kredi başvurusu yapmadan önce belli bir birikim yapmalı ve borçlarınızı bu birikiminiz ile finanse etmelisiniz.


Bankalar kredi sağlayacakları müşteriler için faiz oranlarını mutlaka açıklarlar. Bankanın müşteri hizmetlerini arayarak veya internet bankacılığı hizmetinde oturum açarak faiz oranları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde en ucuz kredi hangi bankada konusunda detaylı bir araştırma yapmanız mümkündür. Başvuru yaparken faiz oranlarının size ciddi ekonomik zorluklar yaratmayacağından mutlaka emin olmalısınız.

Eğer aldığınız kredi bir konut kredisiyse ve taksitleri kiraya vererek geri ödeme yapmak istiyorsanız öncelikle almak istediğiniz konutun kira değerini öğrenmeniz gerekir. Bunun için mümkünse bir emlak danışmanına başvurmalı ve buranın nasıl bir kira getirisine sahip olacağını öğrenmelisiniz. Eğer konut kredisinin taksitleri kira bedeliyle ödenebilecek ölçüdeyse krediye başvurabilir ve konutun kendi borcunu ödemesini sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak, gerek ihtiyaç kredilerinde, gerekse işletme ve konut kredilerinde öncelikle en ucuz kredi hangi bankada konusunda detaylı bir araştırma yapmanız gerekiyor. Eğer banka taksitleri ekonomik olarak ödeyemeyeceğiniz oranlardaysa bu durumda yapmanız gereken diğer bankaların faiz oranlarına göz atmaktır. Kredi başvurusu yaptığınız bankadan aylık taksit oranlarının dökümünü de isteyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Borcumu Ödeyemiyorum, Ne Yapmalıyım?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir