En Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar 2016

Kredi Başvurusu Admin 1.577 views

Kişisel yada kurumsal harcamalarınız giderek arttı ve artık içinden çıkılmaz bir hal aldı yada yeni yapacağınız işle ilgili yatırıma ihtiyacınız var; bu durumda kredi çekmek isteyebilirsiniz. Fakat faizlerin giderek arttığı bugünlerde çok doğru hareket edip en düşük faizli kredi veren bankalar hangileri bunu öğrenmeniz gerekiyor. Alacağınız kredi tutarına göre % 0,01’lik bile daha az olan faiz size fazlasıyla tasarruf imkanı sunacaktır.

Şu anda bankaların kredi için uyguladıkları faiz oranları aylık % 1,28’den başlıyor ve % 1,49’a kadar çıkıyor. Böyle bir durumda önüne gelen bankadan kredi çekmek mantıklı görünmüyor. ING Bank % 1,28’lik faiz oranıyla şu anda en düşük faizli kredi veren banka olarak göze çarpmakta. Tabi siz bu yazıyı okurken bu rakamlar değişmiş olabilir.

Düşük Faizle Kredi Veren Bankalar

Bu aşamada sizlere tavsiyemiz şu olacaktır. Elinize bir not kağıdı ve kalem alın. Tüm bankaların web sitelerine tek tek girin. Banka ayrımı yapmayın sakın. Tüm bankaların sizin ihtiyacınız olan kredi için belirlediği aylık faiz oranlarını not alın. Ardından en düşük faizle kredi veren 5 bankayı seçin. Bu bankaların size en yakın şubesine giderek rakamların doğruluğunu teyit edin. Ardından kredi başvurusu yaparken sizinle ilgilenecek olan müşteri temsilcisi ile biraz pazarlık yapın. Emin olun % 0,01’lik bile ekstra bir indirim alsanız bu bile büyük kar olacak sizin için.

Başvuru yaptığınız 5 bankadan kredi onayı geldiği zaman en düşük faiz ve ödemeler hangisindeyse onu tercih edip kredinizi ondan çekin. Diğer bankalardaki onaylanmış kredilerinizi de başka bankadan çektiğinizi belirtip iptal ettirin. Nedense kredi çekecek olan insanlar direk hesapları hangi bankadaysa yada reklamlarından etkilendikleri banka hangisiyse gidip ondan sorgusuz sualsiz kredi alıyorlar. Bu doğru bir davranış değil. Size en uygun faizli krediyi veren bankayı tercih etmelisiniz.

İlginizi Çekebilir:  Öğrenciyim Nasıl İhtiyaç Kredisi Kullanabilirim?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir