Emekliyim Kredi Çekemiyorum 2016

Kredi Başvurusu Admin 5.257 views

Ülkemizde birçok iş koluna birçok insana kredi imkanı sağlanmaktadır. Bununla birlikte birçok maaş müşterisi maaşını aldığı banka üzerinden kredi kullanmaktadır. Ayrıca emekli olan kişiler de bankalardan rahatça kredi çekebilmektedir. Tabii ki koşullar sağlandığında müşteri kredisini kolay bir şekilde kulanabilmektedir. Özellikle emekli maaşını o bankadan alan kişilerden kredi çekilirken istenen son üç aya ait faturalar, ikametgah, emeklilik belgesi gibi evraklar istenmez.

Eğer kredi kullanmak isteyen kişi emekli maaşını aldığı bankaya başvurursa yanında sadece nüfus cüzdanının olması yetecektir. Peki emekliler nasıl kredi çekebilir bir bakalım. Emekliler, dediğimiz gibi sürekli para akışı içerisinde oldukları için aslında bankalar açısından oldukça güvenilir insanlardır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken husus eğer bir kişi banka kredi vermiyor nasıl kredi alabilirim diyorsa maaşının %60’ından daha fazla kredi çekmeye çalışıyor demektir. Banka kendi maaşının %60’ından daha fazla kredi çekmek isteyen kişilere yardımcı olmaz. Risk oranını bu şekilde dengelemektedir.


Aynı zamanda bankalar emeklilere kendi bankalarına yönlendirerek, kendi bankalarından maaş almalarını sağlamak için sürekli kampanyalar düzenlemektedir ve emekliye kredi kampanyaları da bu doğrultuda oldukça fazladır. Birçok emekli bankaların düzenlediği bu kampanyalardan yararlanarak daha düşük faizli kredi seçeneklerini tercih etmektedirler. Burada dikkat edilmesi gereken durum; bir emekli maaşını bir bankaya taşıdıysa ve eğer o bankadan da kredi kullandıysa kredi ödemesi bitene kadar başka bir bankaya maaşını taşıyamayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Yasal Takibe Takılanlara Kredi Veren Bankalar

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Emekliyim Kredi Çekemiyorum 2016” üzerine 7 yorum

 1. mustafa simsek dedi ki:

  Benim sicilim çok kotu bankalarla falan hep hacizlik olmuştum. Daha sonra emekli oldum. Acaba şimdi bana bankalar kredi verir mi? Not: maaşı Ptt’den alıyorum.

  1. Cem dedi ki:

   Bir iki banka var deneyince alınabilecek iki banka var.

  2. dogan dedi ki:

   Emekli olduk sorunlar bitti biraz rahata ederiz dedik ama maddi problemler bir anda kucağımıza düştü. Hal böyle olunca kredi çekmek zorunda kaldık fakat nereden çekmemiz daha doğru olur bilemiyoruz. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda ilk olarak maaşımın yattığı yere başvuru yapacağım.

 2. Sedef dedi ki:

  Emeklilerin maaşlarına göre düşük ve orta seviyelerde kredi çekmeleri mümkün oluyor. Fakat yüksek rakamlar işin için girdiği zaman prosedür ve şartlar biraz ağırlaşıyor.

 3. Gamze dedi ki:

  Emeklilerin yaşadığı maddi zorluklar maalesef kredi ve kredi kartı kullanımına sürüklüyor. Sonrasında artan ihtiyaçlar ve gelir arasındaki fark işleri içinden çıkılmaz hale getiriyor. Söylemesi kolay gibi görünebilir ama sağlam bir maddi yönetimle bu duruma düşmeden işin içinden çıkabilirsiniz.

 4. Mehmet dedi ki:

  Emekliler için bankalar artık eskisi gibi kredi musluklarını açmıyor. Bu durumda en mantıklı seçim maaş hesabı hangi bankada ise kredi başvurusunu ona yapmak.

 5. Cemil dedi ki:

  Emekli maaşınızı aldığınız bankadan başvuru yaparsanız şansınız biraz daha artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir