Emekli Maaşının Kaç Katı Kredi Çekilebilir

Kredi Başvurusu Admin 6.425 views

Ülkemizde en çok kredi başvurusunda bulunan kişilerin başında yirmi beşli yaşlarında iş kurmak amacı ile başvuran genç çalışanlarımız, hemen ardında ise evlatlarını evlendirmek, çocuklarını okutmak, çocuklarının düğün masraflarını karşılamak ya da onlara ev almak amacı ile emeklilerimiz başvuruda bulunmaktadır.


Emekliler, 80 yaşını aşmadığı sürece herhangi bir özel ya da devlet bankasından kredi alma şansına sahip olacaktır. Özellikle PTT’nin geçtiğimiz yıllarda emeklilere sunduğu kredi imkanı ile PTT’den maaşlarını çeken emeklilere 30 bin TL’ye kadar kredi çekme imkanı sunulmaktadır. Yine eğer kredi notunuz yüksek ise PTT’den maaşınızın tam tamına 40 katına kadar kredi çekme şansına da sahip olacaksınız. Kredi notunuzun yüksek olması ise daha önceden çekilen kredilerin düzenli ve istikrarlı bir şekilde ödenmiş olması, kredi kartı kullanımında asgari ücreti ödeme konusunda sıkıntı yaşanmamış olması, maaş kartını düzenli kullanılması, bankamatik kartlarını kullanarak sık işlem yapılması gibi olumlu görülecek hesap hareketleri sayesinde sağlanabilecektir.

Emekli Maaşının Kaç Katı Kredi Alabilir

Standart emekli kredilerine başvuruda bulunduğunuzda 15 bin liralık bir krediyi aylık 350 ile 450 TL arasında bir ödeme tutarı ile aynı zamanda hem emekli maaşınızın büyük bölümünü taksite vermemiş olacak hem de krediden geriye kalan miktar ile hayatınızı rahat bir şekilde devam ettirebileceksiniz.

Emekliler olarak, maaşımın kaç katı kredi alabilirim, sorusuna yanıt alabilmemiz için öncelikle her bir bankaya kredi başvurusunda bulunmamız gerekmektedir. Kredi notumuzun yüksekliğine ya da azlığına göre maaşımızın kaç katı kadar kredi çekebileceğimiz belirleniyor iken, uzun yıllar boyunca aynı banka ile işlem yürütmeniz durumunda ise kredi çekme limitiniz daha kolay artış gösterecektir. Sizi tanıyan, sizinle daha önceden kredi işlemi yapmış olan bankanızdan kredi çekmek, ilk defa başvuruda bulunacağınız bankadan çekmekten çok daha kolay olacaktır.


Kredi limitini, maaşınızın 40 katına kadar çıkartabiliyor iken, 15000’den fazla kredi limiti vermeyen bankalar da olacaktır. Bu bankalar arasında, yüksek faiz oranı ile kredi veren İş Bankası, maaşınızın 40 katına kadar limit açmaktadır fakat oldukça yüksek oranlarda işlem görmenize neden olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  En Hızlı Kredi Veren Bankalar

En düşük faiz oranları PTT ihtiyaç kredisinde iken bir sonraki düşük faizli kredi imkanı ise Finans Bank olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir