CIRRUS Kart Nedir?

Kredi Kartı Admin 2.810 views

Dünya üzerindeki herhangi bir ülkede, herhangi bir şehirde, ATM ve banka kartlarınızın üzerinde bulunan cirrus card logosu size nakit paranızı kullanabilmek için erişim kolaylığı sağlamaktadır. Daha da açarak cirrus kart nedir şöyle açıklayalım. Örneğin yurt dışındasınız ve nakit paraya ihtiyacınız var Mastercard’ın sunduğu cirrus card ile bankamatikde kendi ülkenize ait paranız olsa dahi o ülkeye ait parayı ATM’den çekebilirsiniz. Yani yurt dışında olduğunuz için ve döviz alışverişi yapamadığınız için parasız kalmayacaksınız.

Eğer kartınız Mastercard Cirrus ise bankamatikte sıkıntı yaşamadan paranızı çekebiliyorsunuz. Bununla birlikte kartınızın üzerinde CIRRUS logosunun olduğundan emin olmanız gerekir. CIRRUS logosu olan bir kart ile yurt dışında bir bankamatiğe gittiğinizde ülkenizdeki gibi işlemler yaparak paranızı çekebilirsiniz. Tabii ki cirrus kart sayesinde ATM’de kendi dilinizde seçim yaparak ilerleyebilirsiniz. Yanınızda nakit taşımaktansa kolay bir şekilde para akışınızı kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda yurt dışında olduğu için kurdan da tasarruf edebilirsiniz.


Mastercard/CIRRUS ile hızlı bir şekilde işleminizi yapabileceğiniz için yurt dışına çıkmadan hemen önce cirrus logolu bir kart temin etmeniz günümüz koşulları açısından oldukça önemlidir. Çünkü yanınızda oldukça yüklü bir parayla gezmek zaten tanımadığınız bir ülkede de olduğunuz için sizi yeterince huzursuz edecektir. Fakat yanınızda cirrus card olursa çok kolay bir şekilde işlemlerinizi yapabilirsiniz ve seyahatinizi istediğiniz gibi geçirebilirsiniz. Yurt dışına çıkacak iseniz şimdi hemen kartlarınızın cirrus özelliği olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir