Çalışmıyorum, Nasıl Kredi Kullanabilirim?

Kredi İşlemleri Admin 1.729 views

Günümüzde artık kredi vermek adına bankalar birbiriyle yarışır hale gelmiş durumda. Eskiden kredi çekebilmek ayrıcalık sayılırken şimdi herkesin 1 veya daha fazla kredisi mevcut. Yine günümüzde değişen durumlardan bir tanesi de çalışmayana kredi veren banka oluşumunun başlaması. Aslına bakarsanız kredi çekebilmeniz için gelir beyanında bulunmanız şart, fakat dediğimiz gibi zamane şartlarında çoğu kişi kredi kullanabiliyor. Çalışmasa daha krediye başvurusundan 6 ay öncesine kadar sigorta primi yatırıldı ise kredi çıkma olasılığı yükseliyor.

Aynı zamanda sigortasız kredi veren bankalar da mevcut. Çoğu banka internet üzerinden SMS atmak için numaralar yayınlıyor. Bu numaralara isim ve soy isminizi, T.C.’nizi yazıp gönderdiğinizde size olumlu ya da olumsuz geri dönüş sağlıyorlar. Bu yüzden sigortasız kredi nasıl çekilir demeyin şansınızı denemekte fayda var. Bunların haricinde kişi çalışmıyor ise banka kişiden kredi notu yüksek olan bir kişinin kefil olması durumunda kredi kullandırabilir. Normal şartlar altında bankalar kredi kullanmadan önce, kredi kullanacak kişinin en az 3 aylık sigortalı olmasını istemektedir fakat bu durum her bankanın stratejilerine göre değişeceği için araştırmanız daha doğru olacaktır.


Tüm bunların haricinde eğer gayrimenkulünüz var ise ipotekli kredi kullanabilirsiniz. Bu durumda ekspertiz evinizi inceler ve evinizin değerinin en fazla %75’i kadar kredi imkanı sunar. Ya da gayrimenkulünüz üzerinden kira geliri elde ediyorsanız, banka kirayı belgelendirmeniz halinde size kredi hakkında yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Garanti Fonu Desteği Nedir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir