Başkasının Kredi Notunu Öğrenmek 2016

Kredi Notu Admin 1.652 views

Kredi başvuru sürecinin nasıl sonlanacağını önceden öğrenmek isteyenlerin tercih ettikleri kredi notunu öğrenme Findeks sitesi aracılığı ile yapılmaktadır. Yapacağınız kredi başvurularında size kredi çıkıp çıkmayacağı iki başlık altında toplanır. Bunlardan ilki evraklarınızın tamam olup olmaması, diğeri ise kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Bu ikisinde sorun varsa kredi alamazsınız. Aslına bakarsanız şöyle bir durum var, eğer evraklarınız sorunluysa banka tarafından bilgilendirilir ve eksik evrakları tamamlamanız istenir. Ama kredi notunuz düşükse buna ne bankanın ne de sizin yapabileceğiniz bir şey yoktur.

Bize çok sık gelen sorulardan birisi de başkasının kredi notunu öğrenme hakkında oluyor. Böyle bir şey mümkün fakat çoğu insan bunu bilmiyor. Bir kere bile Findeks sitesi üzerinden kredi notu sorgulama işlemi yaptıysanız aslında başkasının kredi puanını nasıl öğreneceğinizi az çok tahmin ediyorsunuzdur. Findeks sitesine kendi bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen ekranda “Diğer Kişi Kredi Notu” göreceksiniz. Bu butona bastığınız zaman sizden bu kişinin TC kimlik numarası ve raporu ne amaçla alacağınızı yazacağınız bir alanın bulunduğu sayfa gelecek. Bu sayfadaki bilgileri doldurduğunuz zaman başkasının kredi puanını öğrenmiş olursunuz.


Bize gelen maillerde özellikle ücretsiz kredi notunu öğrenme soruları geliyor. Böyle bir şey mümkün değil arkadaşlar. Ne kendinizin nede başkasınınkini öğrenirken ücretsiz olarak kredi notu sorgulama işlemi yapamazsınız. Başkasının notunu sorgularken Findeks sitesi sizden 8,25 TL ödeme alıyor. Ayrıca sorgu bilgileri girdiğiniz sayfada alt kısımda risk raporunu da istiyorum kutucuğunu seçerseniz ekstradan 3,5 TL daha ödeme kesilmektedir. Yani bu şekilde bir sorgu yaparsanız toplam yapmanız gereken ödeme 11,75 TL olacaktır.

Konuyu pek bilmeyen arkadaşlar için şu bilgiyi de verelim; birisi neden başkasının kredi notunu sorgulamak ister? Bu tür işlemleri genellikle emlakçılar, evini kiraya vermek isteyenler, evlilik öncesi eşler, birisine kefil olunurken, çek ve senet alırken, birisi ile iş kurmadan önce genellikle ihtiyaç duyulmaktadır. Bunlar bizim ilk olarak aklımıza gelenler. Sizde günün birinde başkasının kredi notuna ihtiyaç duyabilirsiniz. Böyle bir durum olursa Findeks sitesi tüm ihtiyacınızı karşılayacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Kredibilite Nedir Nasıl Öğrenilir?

Konu ile ilgili bizlerle görüşünü paylaşmak isteyen yada soru sormak isteyen arkadaşlar lütfen yazının alt kısmındaki yorum ekle bölümünü kullansın. Mail ile bize soru gönderdiğiniz zaman bunu hemen yanıtlayamıyoruz. Ama yorum olarak atarsanız editör arkadaşlarımız hemen soru ve görüşünüze yanıt verecektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir