Bankalar Bana Neden Kredi Vermiyor?

Kredi Başvurusu Admin 1.486 views

Günümüzde ihtiyaç kredisi artık olmazsa olmazlarımız arasında yer alıyor. Bunun yanında ise hem ev, hem de araç alabilmek adına farklı kredi türlerini tercih ediyoruz. Hatta evlenmek ve tatile gitmek için bile kredi çekiyoruz. Çoğu insan bu durumlardan dolayı kredi kullanırken, bazı sebepler kredi kullanmamıza engel oluyor ve neden kredi çekemiyorum dememize yol açıyor.

KKB (Kredi Kayıt Bürosu) tarafından her kişiye göre bir kredi notu belirleniyor ve bu doğrultuda kredi kullanıp kullanılamayacağı veya ne kadar kullanılabileceği ortaya çıkıyor. Ancak bankalar kredi vermiyor nasıl kredi çekebilirim diyorsanız, bazı kriterleri sağlamıyor olabilirsiniz. Bunlardan bazıları; daha önce kullandığınız kredi ya da kredi kartı ödemelerini zamanında yapmamış olabilirsiniz ve hatta eğer takip süreci başladıysa adınız kara listeye alınmış olabilir, işinizi sürekli değiştiriyorsanız ve devamlılık söz konusu değil ise veya iş yerinizin verdiği maaşı beyan edemiyorsanız kredi kullanımınız için engel teşkil edenler durumlar ile karşı karşıyasınız demektir.


Bu sebepler haricinde halen bankalar kredi vermiyor ne yapmalıyım şeklinde bir düşünceniz var ise kredi notunuz sıfır olabilir yani banka ürünlerinden yararlanmamışsınızdır ve kredi notunuz oluşmamıştır. Bu durumda ise yapmanız gereken durum hemen kredi notunuzu oluşturmak adına kredi kartı sahibi olmak. Böylece KKB sizin bankalara karşı nasıl ödeme yaptığınıza bakar ve kredi notunuz oluşmaya başlar. Daha sonrasında ise kredinizi kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir