Banka Kredi Notu Yükseltme Taktikleri

Kredi Notu Admin 2.924 views

Günümüzde banka kredisi kullanmadan, peşin para ile yatırım yapmak oldukça zordur. Düzenli geliri olan ailelerin, en sık başvurduğu yöntem, banka kredisi alarak ev veya araba edinmektir. Fakat bankaya kredi için başvuru yapan her şahıs, kolayca kredi çekemez. Tüm bankalar ile bağlantılı çalışan Findeks, banka kanalı ile işlem yapan kişilerin, tüm bankacılık işlemlerini değerlendirmeye alarak, kredi notu belirler. Kredi notu ise bankaya başvuru yapanların krediyi alabileceğini veya alamayacağını belirler. Banka kredi notu nasıl yükseltilir, şeklinde arama yaparak, kurallarını öğrenip, kredi notunu kredi çekebilecek seviyeye getirmek mümkündür.

Banka Kredi Puanı Nasıl Artar?


Kredi için her hangi bir bankaya başvuru yapmadan önce, kredi notunun öğrenilmesi gerekir. Çünkü kredi notu, daha önce yapılan tüm harcamaların değerlendirildiği bir mali tablodur. Daha önce harcamalarında tutarlı davranmayan kişilerin, kredi notu düşük çıkar. Alınan tedbirler ile banka kredi puanı nasıl artar;

  • Kredi kartının taksitleri düzenli ve vaktinde ödenmelidir.
  • Daha önce çekilen kredilerin tamamı tek seferde kapatılmalıdır.
  • Fatura ödemeleri için son ödeme tarihi beklenmemeli, mümkünse daha önceki bir tarihte fatura ödemesi yapılmalıdır.
  • Düzenli bir şekilde ödeme yapılacak tek bir kredi kartı bırakılmalı, diğer kartlar kapatılmalıdır.

Kredi Puanı Nasıl Yükselir?

Kısa süre içinde banka kredi puanı nasıl yükselir? Sorusuna verilecek en kısa cevap, yapılan düzenli ödemeler iledir. 3 aylık gibi bir süre harcamalarını düzenleyen ve borçlarını yapılandıran kişilerin, 3 ayın sonunda kredi puanı çıkmaya başlayacaktır.


KKB Puanı

Findeks, Kredi Kayıt Bürosuna bağlı olarak çalışan bir kurumdur. Yani KKB puanı, her vatandaşın bankacılık işlemlerinden yararlanmasını sağlayan, kredi puanı ile aynı şeydir ve düzenli ödemeler sayesinde, kısa süre içinde çıkartılabilen bir puan tablosudur.

İlginizi Çekebilir:  KKB Puanı Ve Skoru Kaç Olmalı

Sosyal Ağlarda Paylaş

“Banka Kredi Notu Yükseltme Taktikleri” üzerine 1 yorum

  1. kadir dedi ki:

    Hocam merhabalar kolay gelsin.
    Benimde finans içerikli blog sayfam var ve sizden tanıtım ya da link almak istiyorum bütçem çok yok ama bilgi almak istiyorum sizden. Sizede faydalı olacağını düşünüyorum zaten sitem kaliteli olarak büyüyor. Teşekkürler kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir