Banka Kredi Notu Nasıl Yükseltilir

Kredi Notu Admin 1.497 views

Banka kredi notu bankacılık işlemlerinin belirli bir düzen ve tertibatı ile yükselecektir. Bankanın size sunmuş olduğu banka kredi kartı borçları veya kredi borçları taksitlerinde düzenli ödeme borcu geciktirmeme ve takibe düşmemek gereklidir. Banka kredi notu bankalara olan kredi ve kredi kartı ile  mevduat faizlerinin bankaların size tebliğ ettiği son ödeme tarihlerine göre ödenmesi ile mümkündür. Banka kredi notu bankaların koyduğu kurallara karşılıklı anlaşma ile uymak ve geciktirmemek ile mümkündür.

Kredi Notu Nasıl Yükselir

Kredi notu yükselmesi adına öncelikle ödeme süresi gelmiş tüm kredi borçlarınızı, banka kredi kartı borçlarınızı ve mevduat faizi borçlarınızı ödemelisiniz. Eğer kurumsal bankacılık işlemleri yapıyor iseniz mutlaka çek senet gibi ödemelerinizi yapmalı evrakta ve beyanda sahtecilikten uzak durmalısınız. Kredi notu yükselmesi için bankalara borç ödeme ve kredi çekme konusunda azami gayret göstermelisiniz.

Kredi Notu Yükseltme

Kredi notu yükselmesi adına öncelikle çok fazla kredi talebinde bulunmamalı, birden fazla krediniz var ise bunları tek krediye çevirmelisiniz. Aynı zaman da kullandığınız tüm kredi kartlarının sayısı borç tutarları ve toplam miktarlar banka kredi notunuzu düşürmeye sebep bankacılık işlemleridir. Kredi notu yükseltme işlemleriniz de kredi kapatmak, kredi kartı kapatmak son derece önemli olsa da çok düşük puanları belirli bir süreye göre düzeltebilirsiniz. Bu süre ortalama 3 – 5 ay arasında değişmekte olup istikrar son derece önemlidir.

Kredi Notu Yükseltme Teknikleri

Kredi notu yükseltme teknikleri arasında banka kredi borçlarınızı ödeme veya hızla tüm borcu ödeyip krediyi kapatma metodunu söyleyebiliriz.. Sahip olduğunuz kredi kartlarını taksit süreleri gelmese bile ödeyip bir partide kapatmanız halinde banka kredi notu hızla yükselecektir. Bankalardan 1000 TL gibi küçük miktarlar çekmek ve daha sonra bu miktarı 1 veya 2 taksitte ödeyip krediyi kapatmak banka kredi notunuz hızla yükseltme adına çok önemli bir tekniktir. Kredi notu yükseltme adına kredi kartınızı her ay az da olsa düzenli kullanmalı ve özellikle her ay az da olsa ortaya çıkan borcu son ödeme tarihi gelmeden ödemelisiniz.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Risk Notu Kaç Olmalı?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir