Avea SMS ile Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notu Admin 1.429 views

Bankacılık işlemlerini kullanan herkesin belirli bir kredi notu bulunmaktadır. Bu kredi notu 0 ila 1900 ile arasında değişen ve sizin finansal istikrarınızın bir aynasıdır. Kredi Kayıt bürosu olarak bilinen Findeks, her kişiye ait kredi notlarını tutar. Bireylerin yapacağı bankacılık işlemleri üzerinde kredi notu en önemli detaydır. Çünkü kredi notunuz sizin finansal performansınızı yansıtmaktadır. Bu yazımızda sizlerle Türk Telekom kredi notu sorgulama meselesini inceleyeceğiz.

Kredi Kayıt bürosu, kişilerin kredi notlarına daha hızlı erişim sağlamak amacıyla bu raporları kolay erişilebilir hale getirmiştir. Türk Telekom Avea kredi notu öğrenme servisi kullanılarak dakikalar içerisinde kredi notu öğrenilebilmektedir. Türk Telekom yani eski adı ile Avea’nın sms ile kredi notu sorgulama sistemi olan 1122’ye sms atmanız kredi notunuzu öğrenmeniz için yeterli olacaktır. Başta TC kimlik numaranız, ardından bir boşluk bırakılarak doğum yılınızı yazmanız gerekmektedir. Bu mesajı 1122’ye gönderdikten yaklaşık 2-3 dakika sonra Findeks tarafından kredi notunuz cebinize mesaj olarak gelecektir. Atılan hep sms 9 TL tutarındadır. Böylece bireysel kredi notu öğrenmek için bankalara gitmeye gerek kalmamıştır.


Cebinize gelen kredi notunuza göre risk gruplarına dahil edilirsiniz. Örneğin kredi notunuz 1000 puan ve altındaysa orta riskli gruba dahilsiniz demektir. Bu durumda bankacılık işlemlerinde istediğiniz tutarı kullanmakta biraz zorlanabilirsiniz demektir. Kredi notu düşük olan kişilerde ise finansal açıdan kötü bir intibaa oluştuğu için kredi kullanımı yapılmamaktadır. Ama kredi notunuz 1000 puanın üzerinde ise finansal olarak doğru bir yol izliyorsunuz demektir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir