Araba Kredisi Veren Bankalar 2016

Kredi Başvurusu Admin 1.547 views

Taşıt kredisi, her bankanın müşterilerine sunduğu kredi paketleri arasındadır. Fakat taşıt kredisinden yararlanmak için, bazı koşulları yerine getirmek gerekir. Örneğin almak istediğiniz arabanın aylık taksitleri, maaşın belli bir miktarını geçmemelidir. Alınan taşıt için diğer kredilerden çok daha fazla ödeme yapmanız mümkündür. Araba kredisi veren bankalar, değişik faiz oranları ile paketler hazırlar. Sadece bu kredi paketlerine bakarak araba kredisi çekmek, hiç beklemediğiniz masraflar sebebi ile hayal kırıklığı yaşamanıza sebep olabilir.

Peki, Araba Kredisi Nasıl Alınır?

Araba almayı düşünen kişilerin ilk olarak 0 km veya 2. El araba konusunda karar vermesi ve sonra kredi imkanlarını araştırması faydalı olacaktır. Çünkü her bankanın hem sıfır arabalara hem ikinci el arabalara kredi paketleri mevcuttur. Araba kredisi nasıl alınır;

Sıfır arabaya kredi; yeni arabaların kredilerinde, kasko ve sigorta gibi ek ödemeler dikkate alınmalıdır. Çünkü geri ödeme sırasında tüm bu masraflar, banka tarafından istenir. Ayrıca sıfır arabaya kredi çekerken, bir miktar parayı ön ödeme olarak bankaya yatırmak gerekecektir.


İkinci el arabaya kredi; ikinci el araba için yine belli bir miktar nakit para yatırarak, kredi çekebilmek mümkündür. Her bankanın ikinci el araba için uyguladığı faiz oranları farklılık gösterir.

Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Taşıt kredisi her bankada mevcuttur. Fakat her bankanın kredi çekebilmek için istediği belgeler ve aylık faiz oranları, bir birinden farklı olur. Taşıt kredisi veren bankalar ile görüşmek ve hepsinden fiyat almak gerekir. Fakat kredi masrafları ve arabaya yapılacak kasko, sigorta gibi uygulamalar, hesaba katılmalıdır.

Araba Kredisi Hesaplama

Araba kredisinde, aracın kaç yaşında olduğu oldukça önemlidir. Yine bankanın kredi faiz oranı dikkate alınır. Araba kredisi hesaplama için, ilk olarak bankaya yapılan ön ödeme düşülmeli ve kalan tutar üzerinden limit belirlenmelidir.

İlginizi Çekebilir:  Kredi Borcumu Ödeyemiyorum, Ne Yapmalıyım?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir