2. El Taşıt Kredisi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Kredi İşlemleri Admin 1.768 views

2. el taşıt kredisi her zaman sıfır arabalara göre daha riskli olan kredi türlerindendir. 2 el taşıt kredisi nasıl alınır diye soracak olursanız, banka sıfır almak istediğiniz bir araca daha kolay kredi imkanı sağlarken, 2. El araba için 5 yaşına kadar kredi imkanı sağlar. Tabii bu durum her banka için farklılık gösterebilir.

Bazı bankalar taşıtın satış bedelinin %50 sine kadar kredi imkanı sağlarken, bazı bankalar ise satış bedelinin %75’inde kadar kredi kullandırmaktadır. 2 el taşıt kredisi şartları ise; Kredi kullanarak almak istediğiniz aracın üzerinde herhangi bir ceza kaydı olmaması gerekmektedir. Satın alacağınız aracın ruhsatına detaylı bir şekilde bakmanız önemlidir. Bununla birlikte aracın üzerinde rehin olmaması gerekmektedir. Alacağınız araç için kredi başvurusu yaparken yanınızda aracın ruhsatı ve satıcı ile aracı alacak kişiler arasında noter tarafında tasdiklenmiş satış ferdi sözleşmesinin de olması gerekmektedir.


Aynı zamanda ödemek için en fazla vade olanağı ise 60 aydır. 2 el taşıt kredisi nasıl çekilir böylece incelemiş olduk. En önemli konu ise 2. El araç almadan detaylı bir şekilde araç ile ilgili tüm kontrolleri sağlamak olacaktır. Bankadan 2. El taşıt kredisi ile kredi aldığınızda unutmamanız gereken durumlardan birisi de kredi bitene kadar aracın bankaya ipotekli olmasıdır. Böyle durumlarda çoğu kişi ihtiyaç kredisi çekerek araç alıp, satmaları gerektiğinde ise satışını gerçekleştirebiliyorlar.

İlginizi Çekebilir:  İş Yeri Kredisi Nedir, Nasıl Alınır?

Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir